Hlavní navigace

dluhopisy

Řecko si bude půjčovat čtyřikrát dráž, vystupuje ze záchranného programu

Řecko si od dnešního dne bude po osmi letech opět půjčovat za tržní úrok. Vystupuje totiž ze záchranného programu evropských věřitelů a Mezinárodního měnového fondu. Země se tak výměnou za zvýšení nezávislosti musí připravit na přibližně…

Pozor na dluhopisové Las Vegas, varuje Nidetzký z ČNB před lákavými výnosy

Nízké úroky na spořicích účtech kromě jiného zvyšují zájem o drobné firemní dluhopisy. Firmy na ně lákají běžné střadatele třeba i přes letáky, které roznáší do poštovních schránek. Nyní před nimi varuje Česká národní banka. „Dalo by se říci, že…

Státní spořicí dluhopisy pro občany se možná vrátí. Ministerstvo chystá testovací prodej

Ministerstvo financí uvažuje o tom, že by opět začalo vydávat státní spořicí dluhopisy pro občany. Stát to naposledy udělal v roce 2014. „Ministerstvo průběžně analyzuje možnost implementace nové koncepce přímého prodeje státních dluhopisů…

S Českou spořitelnou - penzijní společností můžete investovat do etických firem

Česká spořitelna – penzijní společnost začala v rámci doplňkového penzijního spoření nabízet Etický účastnický fond. Ten je určen lidem, kteří preferují společnosti a firmy, které se při svém působení řídí standardy společenské odpovědnosti a…

J&T Banka nově nabízí také dluhopisy SAZKA Group

J&T Banka zařadila do svého portfolia pětileté eurové dluhopisy panevropské loterijní skupiny SAZKA Group. Od pondělí 27. listopadu 2017 si je u banky můžete pořídit se 4% ročním úrokem. Cenné papíry mají nominální hodnotu 1000 euro a budou…

Jak na zdanění investic? Záleží, o které se jedná

Pokud si přivyděláváte investováním, neměli byste zapomínat na to, že i tyto zisky mohou podléhat dani. Se zdaněním si nemusíte dělat starosti, pokud máte úspory na spořicích či termínovaných účtech. Podle zákona o daních z příjmů jsou tyto výnosy…

20. 11. 2017 15:19

I přes solidní ekonomický růst stát počítá s deficitem rozpočtu pro letošní a příští rok

Veřejný dluh v úvodu roku prudce narostl. Podle informací Českého statistického úřadu vzrostl v prvním kvartále veřejný dluh ČR ve srovnání s koncem roku skoro o 170 mld. Kč. Zhoršil se také poměr dluhu k HDP, který dosáhl téměř 40 %. „Na první…

3. 7. 2017 14:29

Co jsou strukturované dluhopisy a jak fungují?

Tyto investiční nástroje jsou součástí velké množiny finančních instrumentů označovaných jako strukturované produkty a podobají se nejvíce klasickým dluhopisům.

2. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Po konci kurzového závazku došlo k poklesu podílu zahraničních investorů v českých dluhopisech

Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí klesl podíl zahraničních držitelů korunových státních dluhopisů a pokladničních poukázek na 45,4 % z 47,3 % v březnu. Konkrétně bylo v rukou zahraničních investorů ke konci dubna 693 miliard korun všech korunových obligací (v březnu to bylo 718 miliard).

31. 5. 2017 13:21
trh
Doba čtení: 1 minuta

Jste disciplinovaní investoři?

Investiční svět je plný nenasytných žraloků, kteří jen čekají na okamžik, kdy na vteřinu zaváháme, aby si mohli zvýšit svůj vlastní profit na úkor toho našeho. Buďme raději ve střehu.

Doba čtení: 4 minuty

Nerezidenti již drží zhruba 50 % českých státních dluhopisů

Dle dnes uveřejněných dat Ministerstva financí v březnu dále vzrostl objem českých dluhopisů držených nerezidenty, a to meziměsíčně o 116 mld. Kč.

28. 4. 2017 11:25
Doba čtení: 1 minuta

Podíl zahraničních držitelů českých korunových dluhopisů dosáhl v únoru nového rekordu

Podle Ministerstva financí v únoru opět prudce vzrostl podíl zahraničních držitelů českých korunových dluhopisů. Pokračování kurzového závazku přilákalo další investory za zahraničí, kteří buď sázejí na budoucí posílení české měny nebo využívají velmi levného financování v korunách.

31. 3. 2017 10:13
Doba čtení: 1 minuta

Zařazení Česka mezi „rozvíjející se země“ je dobrou zprávou pro vládní dluhopisy

Důvodem tohoto českého pádu je především vliv silnějšího dolaru vůči koruně. Co se může na první pohled zdát jako nepříjemnost, je ve skutečnosti příznivou zprávou pro české státní dluhopisy.

23. 2. 2017 14:56
Doba čtení: 1 minuta

Česko spadlo z pohledu JPMorgan mezi rozvíjející se trhy

Banka JPMorgan 28. února přidá české dluhopisy do indexů rozvíjejících se zemí. Zároveň bude Česko vyřazeno ze skupiny vyspělých zemí, protože dlouhodobě neplnilo podmínku výše hrubého národního příjmu na hlavu.

Doba čtení: 3 minuty

Bude ECB nakupovat víc periferních dluhopisů?

ECB je ochotna přimhouřit oči nad některými pravidly a kupovat dočasně více periferních dluhopisů. Italské a španělské dluhopisy z toho měly okamžitou radost.

17. 2. 2017 12:14
Doba čtení: 1 minuta

V roce 2016 se snížil státní dluh o téměř 60 miliard. Co je toho příčinou?

V roce 2016 se státní dluh snížil o 59,6 miliard korun, a to na úroveň 1613,4 miliard korun. Vyplynulo to ze Zprávy o řízení státního dluhu České republiky v roce 2016. Tu zveřejnilo 10. února 2017 Ministerstvo financí. Podle zveřejněných…

Evropské dluhopisy pod taktovkou vývoje ve Francii a v Řecku

Francouzské dluhopisy zastavily své ztráty, ale pořád nemohou najít pevnou půdu pod nohama. A v eurozóně nejsou samy.

10. 2. 2017 16:29
Doba čtení: 1 minuta

Dluhopisová party je u konce

Odklon od monetárních k fiskálním ekonomickým stimulům v mnoha vyspělých zemích, očekávané zvyšování sazeb v USA a snižování objemu odkupů aktiv ECB bude silnou motivací pro pokračující přesun investorů od dluhopisů k akciím.

27. 1. 2017 10:52
trh
Doba čtení: 1 minuta

Krátkodobé výnosy českých státních dluhopisů nejníže na světě

Na světě včera nebylo dražších dluhopisů než českých. Výnos českého dvouletého dluhopisu se dostal dokonce pod úroveň super-nízko úročených švýcarských dluhopisů.

12. 1. 2017 12:00
Doba čtení: 1 minuta

MONETA Money Bank rozšiřuje nabídku podílových fondů

Od pondělí 21. listopadu 2016 můžete investovat v rámci MONETA Money Bank do čtyř nových podílových fondů. Jedná se o dluhopisové, akciové i smíšené fondy: NN (L) First Class Multi Asset, akciový fond NN (L) Global High Dividend, dluhopisový…

Rizikové prémie u italského vládního dluhu před referendem šplhají vzhůru

Tak trochu ve stínu amerických akciových rekordů se v Evropě pomalu schyluje k dalšímu dramatu, který se bude odehrávat na apeninském poloostrově – tedy v klíčové části eurozóny.

23. 11. 2016 15:44
Doba čtení: 1 minuta

Kdo je nejmocnějším ekonomem?

Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu.

20. 10. 2016 9:53
Doba čtení: 1 minuta

Dluhopisy rozvíjejících se trhů představují příležitost pro investory

O tom, jaký je výhled pro trhy s dluhopisy do konce roku 2016, informuje analytik Saxo Bank.

17. 10. 2016 11:24
Doba čtení: 5 minut

ECB: QE nekončí

Minulý týden byl kromě dramatického propadu libry zajímavý i vývoj na trhu dluhopisovém. Výnosy v Německu se vrátily nad nulu a v ČR nad 0,3 %, kde nebyly od poloviny srpna.

12. 10. 2016 18:36
Doba čtení: 2 minuty

Výnosy krátkodobých českých dluhopisů na letošním minimu zřejmě kvůli větším intervencím ČNB

Za propadem výnosů českých krátkodobých dluhopisů na nejnižší úroveň od začátku roku podle analytiků stojí především intervenční aktivita ČNB.

17. 8. 2016 16:34
Doba čtení: 1 minuta

Konec ultra-nízkých výnosů?

Výnosy (nejen) vládních dluhopisů po britském referendu spadly na minima. A přitom nemusíme být od bodu zlomu daleko.

11. 8. 2016 15:46
Doba čtení: 2 minuty

Výnosy jdou hlouběji do záporu, centrální banky ale radost mít nemusí

Začátek léta letos na trzích rozhodně není nudný. Ze všech překvapivých událostí jmenujme alespoň dvě: pokles libry na třicetiletá minima (vůči dolaru) a propad výnosů tzv. bezpečných vládních dluhopisů do stále hlubšího záporu.

7. 7. 2016 11:58
Doba čtení: 1 minuta

Závrať ze stoletých dluhopisů

Šéf německé Bundesbanky Jens Weidmann opět varoval před negativními dopady ultra-uvolněné měnové politiky. Nedávno se sice zastal ECB před ostrou kritikou německého ministra financí Schaubleho, který z ECB udělal hlavního viníka rostoucího politického napětí v Německu.

Doba čtení: 1 minuta

Německo možná Řecku odpustí část dluhu, ale až bude bubák BREXIT pryč

Tak tedy přece. Německo si dlouho nechtělo připustit, že by Řecku mohlo odpustit část dluhů, ačkoliv prakticky všem bylo jasné, že dříve či později k tomu nakonec dojde.

10. 5. 2016 11:55
Fed
Doba čtení: 1 minuta

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykážou růst

Prodeje nových rezidenčních nemovitostí v USA v březnu poklesly o 1,5 % m/m, zatímco trh očekával růst o 1,6 %. Index průmyslové aktivity dallaského Fedu si mírně pohoršil z –13,6 na –13,9 bodu (trh –10 bodů).

26. 4. 2016 9:49
Doba čtení: 2 minuty