Hlavní navigace

Creditas uzavřela první "bankovní" rok v zisku

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 4. 2018

Banka CREDITAS hospodařila v prvním roce, kdy se stala bankou, v plusu. V roce 2017 vykázala zisk ve výši 66 milionů korun. V prvním roce jsme se soustředili na podporu znalosti značky, posilování úvěrové a kapitálové pozice a také na investice do IT a inovací, říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Creditas dříve působila jako záložna, od začátku roku 2017 se změnila na banku. Banka ze začátku lákala na vysoký úrok na spoření. Počet klientů se tak loni zvýšil na dvojnásobek – na téměř 40 tisíc.

Objem vkladů loni narostl o 150 procent na 25,3 miliardy korun, objem úvěrů banka zvýšila na 11,3 miliardy korun. Podíl nesplácených úvěrů byl ke konci roku 2017 na úrovni 8,5 procenta. Bilanční suma na konci roku 2017 činila 31,7 miliardy korun.

Na dynamický růst bilanční sumy zareagoval majoritní akcionář vkladem nového kapitálu ve výše více než 600 milionů korun. Banka tak měla ke konci loňského roku objem vlastního kapitálu na úrovni 2,243 miliardy. Hodnota regulatorního ukazatele celkového kapitálového poměru činila 12,5 procenta.

V letošním roce budeme nadále rozšiřovat síť poboček, chceme se soustředit na rychlejší růst na straně úvěrů a rozhodně budeme také pokračovat v zavádění technických novinek a vylepšení. V otevřeném bankovnictví a Fintech vidíme velký potenciál, dodává Vladimír Hořejší. Banka má nyní 16 poboček.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).