Hlavní navigace

Equa bank má za sebou nejlepší rok v historii. Zisk atakoval hranici čtvrt miliardy

Sdílet

Jiří Hovorka 5. 2. 2018

Rok 2017 byl nejúspěšnějším rokem v historii Equa bank. Zbanka meziročně více než zdvojnásobila zisk na 232 milionů korun a hlásí dvou až trojciferné tempo růstu ve všech oblastech svého podnikání. Počet klientů překročil hranici 300 tisíc a bilanční suma přesáhla 50 miliard korun. Banka očekává pokračování růstu i v roce 2018.

Equa bank má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Za více než dvojnásobně vyšším ziskem oproti roku 2016 stojí především atraktivní nabídka běžného účtu, spotřebitelských půjček a kontokorentů, jejichž prodej meziročně vzrostl o 30 procent. Do hospodaření banky se také pozitivně promítlo dlouhodobě úspěšné působení na trhu hypotečních úvěrů, které znovu rostly dvouciferným tempem, komentoval výsledky hospodaření Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

Ke konci roku 2017 vzrostla bilanční suma Equa bank v meziročním srovnání o 14 procent a přesáhla hranici 50 miliard korun. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 15 procent a dosáhl téměř 37 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 13 procent a ke konci roku 2017 činil téměř 45 miliard korun. Čistý zisk Equa bank vzrostl meziročně o 167 procent na 232 milionů korun. Počet klientů dosáhl ke konci loňského roku 307 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 24 procent. Nových klientů banka loni získala 60 tisíc.

Equa bank vstoupila na český trh v roce 2011. V současné době má přes 310 tisíc klientů a provozuje 58 obchodních míst po celé České republice. Jediným akcionářem Equa bank je společnost Equa Group Ltd vlastněná fondy, kterým poskytuje poradenství britská společnost AnaCap Financial Partners LLP. AnaCap je jednou z předních evropských investičních společností zaměřených výhradně na sektor evropských finančních služeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2018 12:28

    EQUA KLIENT (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

    Jako klient této banky nosím s sebou jejich kartu a platím s ní, ale z toho takový zisk asi není. Také vybírám jejich kartou hotovost z bankomatů cizích bank, což musí být ztrátové. Na hypotéku ale se svým příjmem nedosáhnu a jinou půjčku nechci, ani kontokorent. Při platbě do 500 Kč takřka nikdy není třeba zadat pin na rozdíl od karty Moneta money bank. Kartu využívám i k platbě přes internet bez potvrzování 3 D kódem, což Equa nezavedla. Tuto banku doporučuji každému, kdo se umí přihlásit do internetbankingu. Kromě založení účtu jsem zatím na jejich pobočku nemusel cestovat, protože vše šlo vyřídit po telefonu nebo optat se e-mailem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).