Hlavní navigace

Monetě klesl loni čistý zisk. Výrazně se jí ale dařilo při prodeji hypoték

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 2. 2018

MONETA Money Bank v roce 2017 hospodařila s čistým ziskem ve výši 3,9 miliardy korun, což je meziročně o 3,2 procenta méně. Akcionářům banka navrhuje vyplatit osm korun na akcii. Rozhodovat bude valná hromada.

Provozní výnosy se bance oproti roku 2016 snížily o 6,5 procenta na 10,3 miliardy korun, když například výnosy z úroků se propadly o 11,3 procenta na 7,4 miliardy korun. Výnosy z poplatků a provizí naopak klesaly mírněji, a to o 1,9 procenta na 2,2 miliardy.

K poklesu úrokových výnosů došlo i přesto, že se Monetě loni dařilo prodávat více úvěrů. Objem retailových úvěrů vzrostl loni o 14,7 procenta na 60,8 miliardy. Nejvíce přitom rostly hypotéky, kde došlo k nárůstu v novém objemu hypotečních úvěrů o 148,7 procenta a k dosažení tržního podílu v nových objemech ve výši 4,3 procenta. Celkově má banka na hypotékách rozpůčováno 20,3 miliardy korun.

Moneta obsluhuje jeden milion retailových klientů, což z ní dělá čtvrtou největší banku v České republice. Pokračujeme v našem odhodlání být inovativní a kvalitní bankou, která poskytuje služby českým domácnostem prostřednictvím férových, transparentních a vhodně nastavených úvěrových produktů, platebních služeb a depozitních produktů, řekl k výsledkům za loňský rok generální ředitel banky Tomáš Spurný.

Dalších 61 miliard korun má banka rozpůjčováno firmám, loni objem komerčních úvěrů narostl o 7,6 procenta.

Banka si loni také zachovala výbornou kapitálovou pozici s kapitálovou přiměřeností ve výši 17,4 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).