Hlavní navigace

Fio banka hlásí rekordní zisk. Nově má 800 tisíc klientů

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 2. 2018

Fio banka dosáhla v průběhu února roku 2018 na hranici 800 tisíc klientů a je tak z tohoto pohledu pátou největší bankou v Česku. Za loňský rok banka hlásí 120 tisíc nových zákazníků, dvacet procent z toho tvořily firmy.

Pět let po sobě získáváme přes 100 tisíc nových klientů ročně. To tempo je neuvěřitelné a my z něj máme velkou radost. Jako banka jsme startovali se zhruba 50 tisíc klienty, v březnu 2013 jsme slavili čtvrt milion a dnes máme důvěru 800 tisíc osob. Je to i tím, že jsme během let nezměnili naši strategii banky bez poplatků, říká tiskový mluvčí Fio banky Ján Franek.

Banka v roce 2017 navýšila i čistý zisk, ten činil 423 milionů korun a jde zatím o rekordní výsledek. V plusu je od udělení bankovní licence v roce 2010 pravidelně. Oproti roku 2016 Fio banka čistý zisk zvýšila na zhruba 2,3násobek. Bilanční suma banky vzrostla o více jak třetinu na 108,2 miliardy korun.

Fio banka má nyní 80 poboček a plánuje otevřít další například v Litoměřicích, Praze, Ostravě nebo Mělníku. Postupnou expanzi chystá i na poli bankomatů, současný stav 170 chce v letošním roce navýšit o dalších zhruba deset.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2018 8:35

    SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

    Gratulace. Jediná ryze česká banka,rychlá, jediná která neotravuje klienty stupidními reklamními maily, jediná která má přehledné a funkční internetové bankovnictví... mám ji už skoro pět let a naprostá spokojenost. A nebýt toho, že jsem musel hypotéku na novostavbu vzít u cizácké banky (bohužel jsem musel, kvůli velmi specifické povaze nákupu, na kterou malé banky prozatím nemají nástroje), měl bych u ní i hypo. Ale jakmile skončí fix, tak jdu i s hypo k Fio, protože zážitky s aparátem "tradiční" cizácké banky si musíte prožít, to prostě nejde popsat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).