Hlavní navigace

Raiffeisenbank má za sebou rekordní rok. Čistý zisk zvýšila o více jak osm procent

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 2. 2018

Raiffeisenbank loni v Česku hospodařila s rekordním čistým ziskem. Ten meziročně navýšila o 8,5 procenta na 2,82 miliardy korun.

Celková aktiva banky dosáhla ke konci roku 2017 výše 338 miliard Kč a meziročně tak vzrostla o 6,2 procenta. Objem poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 2,9 procenta na 220 miliard Kč. K růstu přitom došlo primárně ve financování domácností ve formě hypoték a spotřebitelských úvěrů. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 10,8 procenta na 252 miliard Kč.

Celkové provozní výnosy banky vzrostly o 1,2 procenta. Čisté úrokové výnosy banky dosáhly na 6,19 miliardy Kč, což v porovnání s rokem 2016 představuje pokles o 1,6 procenta. Čisté příjmy z poplatků meziročně vzrostly o 13,3 procenta na 1,92 miliardy Kč, a to i v důsledku jednorázových výnosů v korporátním segmentu. 

Čistý zisk z operací na finančních trzích meziročně vzrostl o 9,9 procenta na 2,33 miliardy Kč, a to primárně díky lepšímu výsledku obchodování banky na vlastní účet podpořenému jednorázovým výnosem z prodeje státních dluhopisů.

Provozní náklady se bance podařilo meziročně snížit o 1,2 procenta na 6,04 miliardy Kč.

Banka má také velmi dobrý „polštář“ pro případ krizového vývoje ekonomiky, když kapitálová přiměřenost k 31. prosinci 2017 dosáhla výše 17,69 procenta. Minimální hodnota ukazatele podle vyhlášky a opatření České národní banky je 8 procent.

Rok 2017 hodnotím jako velmi úspěšný. Potřetí v řadě jsme byli vyhlášeni Klientsky nejpřívětivější bankou roku, půl milionu našich klientů jsme úspěšně převedli do nového internetového bankovnictví a v bance jsme vloni přivítali desítky tisíc nových klientů, uvádí Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).