Hlavní navigace

Řecko

Řecko si bude půjčovat čtyřikrát dráž, vystupuje ze záchranného programu

Řecko si od dnešního dne bude po osmi letech opět půjčovat za tržní úrok. Vystupuje totiž ze záchranného programu evropských věřitelů a Mezinárodního měnového fondu. Země se tak výměnou za zvýšení nezávislosti musí připravit na přibližně…

Evropa „na poslední“ chvíli opět Řecku půjčí

Asi málokoho překvapí, že Řecko dostalo „na poslední chvíli“ balík peněz ze záchranného fondu a zřejmě i od MMF za úspěšné plnění reformního programu, aby mohlo dostát svým závazkům vůči věřitelům.

16. 6. 2017 9:55
Doba čtení: 2 minuty

Řecko a cesta ze záchranné sítě

Řecký HDP za poslední čtvrtletí poklesl o 1,2 % mezičtvrtletně a jeho meziroční tempo vykázalo –1,4 %. Chatrnými ekonomickými výsledky trpí i veřejné finance, které zatím nejsou schopné si zajistit financování svých potřeb na finančním trhu.

7. 3. 2017 10:18
Doba čtení: 3 minuty

Na průlom v další pomoci Řecku si budeme ještě muset počkat

Dnešní setkání euroskupiny (ministři financí eurozóny) je jednou z posledních šancí, jak “přiklepnout” Řecku další dávku pomoci ještě před nizozemskými volbami (15. března).

20. 2. 2017 9:54
Doba čtení: 1 minuta

Pozornost se přesouvá od dat k politice

Trhy budou dnes vstřebávat zápis z jednání ECB a začnou se připravovat na politické události příštího týdne. Tedy Řecko a problémy s třetím záchranným balíkem a plány Trumpovy administrativy ohledně daňové reformy.

17. 2. 2017 12:11
Doba čtení: 2 minuty

Řecko opět pod tlakem, dvouletý výnos atakuje 9 %

Řecký dvouletý výnos vyskočil včera na nejvyšší úrovně za posledního půl roku a atakuje hranici 9 %. Důvod? Mezi hlavními mezinárodními věřiteli opět neexistuje shoda na tom, jak dál pomáhat Řecku.

7. 2. 2017 15:40
Doba čtení: 1 minuta

Jak do Řecka autem?

Pro někoho je to nepředstavitelná dálka, ale cesty se nebojte, je pohodlná. Tipy a praktické rady, jak do Řecka autem nejen na dovolenou. Vyzkoušeno na lidech.

Doba čtení: 22 minut

MMF bojuje v Řecku o svojí kredibilitu

Mezinárodní měnový fond v Řecku bojuje o svoji kredibilitu. A že to není boj jednoduchý, ukazuje i poslední dohoda s ministry financí eurozóny.

26. 5. 2016 12:45
Doba čtení: 1 minuta

Poslední šance na řeckou dohodu před Brexitem

Řecko se opět vrací do centra dění. Nadcházející týden bude jeden z posledních před hlasováním o Brexitu, kdy budou mít evropští politici šanci dosáhnout dohody s Athénami a především s Mezinárodním měnovým fondem.

20. 5. 2016 10:27
Doba čtení: 1 minuta

Řecko se vrací na scénu

Ve včerejším vyjádření polského ministra financí Szalamachy zazněly tři zásadní informace. A to, že návrh maloobchodní daně by měl být hotov během příštího týdne.

20. 5. 2016 9:55
Doba čtení: 3 minuty

Pozornost se z amerického trhu práce přesune do Řecka

Čísla z amerického trhu práce zůstala za očekáváním a optimisté v nich museli hledat dobré zprávy jako jehlu v kupce sena. Pozornost ale přitáhne i Evropa. Dnes mají o záchranném řeckém programu jednat ministři financí eurozóny.

9. 5. 2016 11:32
USA
Doba čtení: 1 minuta

Řecké déjà vu?

V pátek se na jednání euroskupiny dostane i průběžné hodnocení reformního pokroku v Řecku. Dá se očekávat, že mezinárodní věřitelé pozitivně ohodnotí progres, který byl uskutečněn v oblasti penzijního systému, daňové problematiky či oblasti špatných úvěrů.

21. 4. 2016 14:38
Doba čtení: 1 minuta

MMF hraje proti Řecku tvrdou hru

Ve stínu dohody EU s Tureckem zůstala včera trochu nepovšimnuta druhá důležitá schůzka – setkání zástupců EU a MMF k řeckému záchrannému balíku. A i zde se rýsuje podobné, ne-li větší drama.

8. 3. 2016 10:39
Doba čtení: 2 minuty

Výsledek řeckých voleb a ekonomická politika „nového“ Řecka

Pokud Tsipras dodrží reformní závazky dohodnuté s věřiteli, slůvko „Grexit“ by mělo být vyslovováno mnohem nižší frekvencí, než tomu bylo dosud.

21. 9. 2015 13:22
Doba čtení: 3 minuty

Syriza zvítězila v řeckých volbách…vidina politické stability může trhy uklidnit

Syriza je opět jasným vítězem řeckých voleb a se ziskem více jak 35 % hlasů bude sestavovat vládnoucí koalici. Co to tedy znamená?

21. 9. 2015 10:57
Doba čtení: 1 minuta

Volby v Řecku: plebiscit pro… nebo proti Tsiprasovi

17. 9. 2015 13:28
Doba čtení: 5 minut

Řecké a katalánské volby zatím ve stínu uprchlíků a Fedu

Tuto neděli se budou konat v Řecku další předčasné parlamentní volby. Všeobecně se má za to, že ať již vyhraje v Řecku kdokoliv, tak manévrovací prostor nové vlády bude minimální.

15. 9. 2015 9:46
Doba čtení: 2 minuty

Řecko se “překvapivě” vydává vstříc novým nejistotám

Sotva dorazila první tranše, kterou Řecko hladce uhradilo splatný dluh u ECB, už je tu zcela otevřená politická krize a země asi míří k předčasným volbám.

21. 8. 2015 9:39
Doba čtení: 2 minuty

Třetí balík pomoci Řecku ve finále

Řecko je už jen krok od nového balíku finanční pomoci, který mu má zajistit tříleté financování a možná i návrat na finanční trhy.

19. 8. 2015 11:02
Doba čtení: 2 minuty

Okurková sezóna na globálních trzích pomalu končí

Vedra skončila a s nimi dost možná i okurková sezóna na globálních finančních trzích. S blížícím se koncem prázdnin se dostávají ke slovu témata, která mohou hrát roli většinu podzimu.

17. 8. 2015 10:42
Doba čtení: 2 minuty

Veřejné zadlužení v EU bobtná, záporné úroky však mohou růst zpomalit

Atény vedou trojku nejvíce zadlužených zemí, do níž patří ještě Itálie a Portugalsko. Celkově se veřejný dluh v eurozóně již přibližuje 93 % HDP.

Doba čtení: 2 minuty

Řecká eura méně hodnotná než eura slovenská nebo německá?

Situace kolem Řecka se dotýká i eura jako společné měny. Funguje pro stát v nesnázích spíše jako svěrací kazajka, nebo jeho přednosti převažují? Dohodnout se nemohou ani odborníci.

Doba čtení: 7 minut

Koruna nemá prostor a tak naše devizové rezervy utěšeně bobtnají

Zatímco eurová likvidita zůstává v Řecku vzácná, Česká republika má přesně opačný problém.

17. 7. 2015 11:56
Doba čtení: 2 minuty

Imperium vycenilo na Řeky zuby, ale dohoda je prý na cestě

Servítky šly stranou a Řecko dostalo na vybranou. Buď okamžitě přijme to, co odmítlo v referendu a přihodí k tomu v privatizaci navíc 50 miliard euro nebo jej čeká Grexit.

13. 7. 2015 11:50
Doba čtení: 2 minuty

Síla eura odráží sázky investorů na to, že Řecko bude zachráněno

Pozornost trhů se zaměří k centrálním bankéřům na obou stranách Atlantiku. V USA budou sledovat pololetní projev šéfky Fedu J. Yellen, kde by mohla více objasnit scénář politiky opuštění nulových úrokových sazeb.

Doba čtení: 6 minut

Dopadá na vaše podnikání řecká krize? Můžete získat zdarma právní či finanční konzultaci

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zřídila kontaktní místo pro všechny podnikatele, kteří obchodují s řeckými partnery a dostali se do vážných problémů s inkasem plateb nebo jim naopak selhávají dodávky nasmlouvaného a zaplaceného…

10. 7. 2015 11:48

Řecku zvoní hrana, ale je čas se taky věnovat něčemu jinému

Řecké trápení se blíží ke svému konci a s ním i všech na finančních trzích, kteří musí informace o této malé zemi s velkým dluhem polykat. Investorům by ale neměli uniknout ani zajímavosti odjinud.

7. 7. 2015 10:45
Doba čtení: 1 minuta

Na evropských akciových trzích panovala nižší obchodní aktivita

Obchodní aktivita na evropských akciových trzích byla dnes podprůměrná. Zobchodovaný objem byl o téměř pětinu nižší, než průměr za posledních 30 dní. Investoři čekají na nedělní referendum v Řecku

2. 7. 2015 19:48
Doba čtení: 1 minuta

Česká koruna je Řeckem neohrožená

Jaký je vývoj české koruny ve světle aktuální situace?

2. 7. 2015 19:44
Doba čtení: 2 minuty

Jak do Řecka na dovolenou během krize?

Letní sezóna v Řecku bude plná dobrodružství. Pokud se o ni nechcete ochudit, poradíme vám, jak si ji úspěšně užít v dobrém slova smyslu.

Doba čtení: 7 minut