Hlavní navigace

Dopadá na vaše podnikání řecká krize? Můžete získat zdarma právní či finanční konzultaci

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 7. 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zřídila kontaktní místo pro všechny podnikatele, kteří obchodují s řeckými partnery a dostali se do vážných problémů s inkasem plateb nebo jim naopak selhávají dodávky nasmlouvaného a zaplaceného zboží.

Asociace malých a středních podniků  a živnostníků ČR bude podle svého prohlášení poskytovat bezplatné právní a finanční konzultace od specialistů na tzv. Trade Finance a právníků se zkušenostmi z mezinárodních obchodních transakcí.

Kromě toho by měla Asociace do 48 hodin odpovídat na dotazy ohledně obchodní problematiky spojené s Řeckem.

Stává se tak, že řečtí odběratelé mají prostředky v bance, ta by jim správně měla zahraniční převod provést, ale tím, že nemá dostatek hotovosti, platbu neprovede, a to i za předpokladu, že se jedná o podmínky na bázi dokumentárního akreditivu nebo podobného bankovního nástroje. Firmy tak mohou potřebovat odbornou pomoc, založenou na znalosti mezinárodních finančních transakcí a návrhu právního řešení, uvedl Karel Havlíček, předseda AMSP ČR.

Své náměty, problémy a dotazy týkající se exportu, importu nebo investování v Řecku posílejte na adresu:  recko@amsp.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).