Hlavní navigace

práva spotřebitele

Jak správně uplatnit právo na záruku u spotřebního zboží a z vadného plnění?

Co vše jste oprávněni po prodejci požadovat, za jakých okolností jste oprávněni zakoupenou věc reklamovat a do kdy byste tak měli učinit? Rozebereme si problematiku práv z vadného plnění a ze záruky u tzv. spotřebitelů, tedy osob jednajících mimo rámec své podnikatelské činnosti.

Doba čtení: 5 minut

Ukončujete pojistnou smlouvu? Pozor na několik chytáků

Uzavřít smlouvu není nijak těžké. Prostě se několikrát podepíšete. Ukončit ji už ale může být komplikovanější, zvláště máte-li nastavenou automatickou prolongaci. Často to ale mnoho lidí neví, protože ruku na srdce, kdo si vše poctivě čte, i když by měl?

Doba čtení: 5 minut

Můžete si natáčet policistu, když vás pokutuje? A nahrávat jednání zastupitelstva?

Policista vám chce udělit pokutu a vy si jej budete při úkonu natáčet. Na jednání zastupitelstva budete pořizovat záznam. Někomu se to asi líbit nebude, rozebereme proto, zda jste v právu.

Doba čtení: 4 minuty

Všechny spory možná nebude nutné řešit jen soudně. Svá práva vymůžete snáz

Vymáhat svá práva budou možná snadnější. Ministerstvo průmyslu předložilo totiž vládě materiál, který obsahuje i návrh na posílení vymahatelnosti práva mimosoudními spory.  „V současné době je pro spotřebitele jedinou cestou, jak řešit spor…

9. 1. 2015 8:35

Právo na to být zapomenut

Našli jste o sobě ve vyhledávači nepravdivé nebo již neplatné informace? Můžete požadovat jejich odstranění.

Doba čtení: 6 minut

Startuje poradna pro poškozené investory. Dostanete zdarma právní rady

V zahraničí jsou spory mezi investory a finančními zprostředkovateli poměrně běžné. V České republice stále převládá přesvědčení, že v případě investic na kapitálovém trhu se předem vzdáváme svých práv a veškeré ztráty jsou způsobeny pouze…

11. 1. 2013 16:48

Plné stravné a ještě jídlo už na služební cestě nedostanete

Plné stravné a k tomu ještě jídlo na pracovní cestu? S tím už od nového roku nelze počítat. Zaměstnavatel vám musí za poskytnuté jídlo stravné zkrátit.

27. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Tři triky obchodníků, které si nemusíte nechat líbit

Nemůžeme vědět všechno. Proč se ale nedozvědět co nejvíce o vlastních právech tak, aby s vámi obchodník už nemohl příště „vyběhnout“?

Doba čtení: 6 minut