Hlavní navigace

Názor k článku Smlouvu nepodepsal, a stejně musel bance zaplatit poplatek. Tak pohrozil medializací od anonym - To není "tohle dělá spousta čechů". To je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 3. 2018 16:33

    bez přezdívky

    To není "tohle dělá spousta čechů". To je poměrně přirozené chování většiny lidí. A doporučoval bych Vám zažít to, jakým způsobem to dělají Poláci. Ti jsou zvyklí těch koleček udělat několik.

    Co se týče poplatků za nabídku. Je mi jasné, že s nabídkou jsou náklady, na druhou stranu tím můžete řadu lidí spolehlivě odradit. Např. do naší nové kuchyně jsme si nechali dělat poměrně luxusní pracovní desku (cca 130 tis.), nicméně konkrétního výrobce té keramiky jsme ještě vybaného neměli. Poptal jsem pár dodavatelů. Někteří nebyli nabídku líní udělat (ostatně z nich jsme na konec jednoho vybrali - a jsme velice spokojeni), někteří se neozvali vůbec, ale jeden napsal, že abych projevil vážný zájem, musím navštívit jejich pobočku. A že mi pak nabídku udělají. Ten člověk nedokázal pochopit, že nemám čas obíhat x dodavatelů jen proto, aby se uráčili mi nabídku udělat. Obešlu dodavatele, z nabídek vyberu ty nejzajímavější a ty už potom samozřejmě obejdu, protože i mě zajímá, jaká firma by měla mé peníze dostat.

    Ačkoliv jako podnikatel chápu, že vypracování nabídky něco stojí, vnímám to jako riziko podnikatele, že holt věnuje čas potenciálnímu klientovi, a nakonec z toho třeba nic nebude. Jako zákazník si nedokážu představit, že bych za nabídku (ať už jde o hypoteční smlouvu nebo třeba práce na baráku) měl dopředu platit. Já jsem nebyl ochoten "platit" ani vlastním časem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).