Hlavní navigace

Názor k článku Smlouvu nepodepsal, a stejně musel bance zaplatit poplatek. Tak pohrozil medializací od Karel - Jen bych doplnil, že banky umí oboje. Jde se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 3. 2018 12:24

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Jen bych doplnil, že banky umí oboje.

  Jde se nezávazně zeptat na podmínky úvěru a nikam se to nepíše. Důraz je na to nezávazně. To vám tam paní v letáku zakroužkuje čísla, poptá se na příjem, výdaje a na papírek napíše číslíčka. Vy se pak doma rozhodnete že jo, dojdete do banky, podáte žádost o úvěr a ejhle, ona ta číslíčka vyjdou jinak. A nedomůžete se ničeho, protože ten papírek je jen informace, nikoliv závazek, že vám to banka za těhle podmínek dá.

  Druhá možnost je požádat si o posouzení úvěru. Tam už se sepisuje smlouva, takže je zjevné, co vám banka nabízí. A na vás je pak rozhodnutí, zda do toho půjdete nebo ne. Tohle se do registru dává a tohle je pro banku do značné míry závazné.

  Osobně jsem si tím prošel a tak vím, že je lepší ta závazná nabídka, i když to pak jde do registru a v dalších bankách se ptají. Protože s tím prvním jsem si naběhl, že jsem šel do banky s tím, že ten úvěr dostanu. No a na místě jsem se dozvěděl, že by úrok nebyl 7.9%, ale 15%. Jejich systém mě totiž vyhodnotil jako riziko (muž bez závazků, vlastní bydlení). Při první návštěvě zjevně paní jela podle "úrok od ...", což je naprd u spotřebitelského úvěru a obrovské riziko u hypotéky (zda to bude 3% nebo 4% je u hypotéky dost velký rozdíl).

  Každopádně pokud to někdo chce nezávazně a bez papíru, tak to banky umí. Jen je to informace asi tak relevantní jako vzít si jejich letáček nebo skouknout v televizi jejich reklamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).