Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Flasi - Malé firmy sice mohou být jistě manažersky konzervativní,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2012 22:12

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Malé firmy sice mohou být jistě manažersky konzervativní, ale jsou především různorodé. Někdy jsou řízeny lidmi, bez předchozích zkušeností, někdy lidmi s teoretickými zkušenostmi ze školy a někdy lidmi z praktickými zkušenostmi z jiných firem. Určitě tam bude kromě konzervativců spousta lidí, co jsou otevřeni tomu, zkoušet nové věci, nebo staré věci jinak.

  Nebavíme se o malých firmách s "nějakými" částečnými úvazky. Bavíme se o tom, že malá firma plánovitě zaměstnává na jedno místo dva lidi.
  Ne o tom, že poloviční úvazek je nějaký šolich (jednatelka). Ne o tom, že firma má nebo měla práci pro N+0,5 lidí, tak zaměstnává někoho na půl úvazku. Ne o tom, že se to tak zrovna sešlo, ne o tom, že si firma chce udržet dobrou a zapracovanou ženu, co by jinak byla na mateřské. Ne o tom, že někoho vzali na polovični úvazek, protože jim hrozně vyhovoval, ale mohl jenom napůl. Ne o tom, že berete nové lidi na půl úvazku, a ty kteří se osvědčí jsou převedeni na celý úvazek.
  Protože to bych potom taky znal spoustu malých firem s částečnými úvazky. A možná by jich byla i většina.

  Jistě jsou profese, kde rozdělení pozice vadí více a kde to vadí méně. Ale určitě je hloupost rozdělovat administrativně-komunikační mozek firmy :-)

  To jsem uvedl jako příklad a na to jste vy reagoval, že byste tuhle pozici okamžitě rozdělil mezi dvě osoby. To byl pro mne impulz pokračovat v téhle diskuzi :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).