Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Jan Slanina - To je přesně ono. Spousta malých firem neskutečně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2012 15:52

  Jan Slanina

  To je přesně ono. Spousta malých firem neskutečně vyhazuje peníze a ani si to neuvědomují, protože je vůbec nenapadne, že existuje alternativa. Ono se nadarmo neříká, že víc hlav víc ví.

  Přišel jsem z firmy o několika tisíci lidech do firmy o 10 lidech a prosadil jsem tam spoustu úsporných opatření. Počínaje třeba tím, že jsme přestali používat personální agenturu na nabírání lidí, protože to byly vyhozené peníze (mimochodem, není pravda, že by se personálním agenturám platilo od kusu - často se jim platí od sjednané mzdy pracovníka). Zároveň se uspořily peníze a zvýšila kvalita nabíraných lidí.

  Nebo jsme zredukovali roli prostředníků při kupování různých věcí. Náročnost pro interní zaměstnance se skoro nezměnila, protože i tomu prostředníkovi musíte dát zadání, ale opět získáváme lepší kvalitu za nižší cenu.

  Manažerské schopnosti majitelů malých firem jsou kapitola sama pro sebe. Netvrdím, že jsou takoví všichni, ale spousta těch, které znám (všichni, kteří si neprošli velkou firmou, abych byl přesný) pořád opakuje stále stejné chyby, ze kterých by je vyléčilo první pořádné školení. Jenomže oni přece vědí všechno nejlíp, tak proč by si zaplatili pořádné školení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).