Hlavní navigace

Komerční banka ruší balíčková konta. Místo toho přináší další balíček

31. 3. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Komerční banka ukončí ke konci března prodej balíčkových kont. Místo nové revoluční nabídky ale přichází opět s dalším balíčkem. Komu se vyplatí běžet do banky zřídit původní účet ještě dnes?

Komerční banka přestane na aprílový den nabízet svá balíčková konta. A není to žádný apríl. Místo toho plánuje přijít s revoluční novinkou. Tou je ale zase jen další balíčkové konto.

Novinka v balíčku

Od prvního dubna přestává Komerční banka prodávat svá stávající osobní balíčková konta. V nabídce už tedy nenajdete například Ideal konto, Perfekt konto, Extra konto ani Premium konto. Stávající zákazníci si však mohou svá původní konta ponechat.

Místo toho najdete nový účet MůjÚčet, který je vlastně také balíčkovým kontem. Za 68 Kč měsíčně získáte osobní účet s elektronickým výpisem a embosovanou kartou s cestovním pojištěním. Balíček obsahuje všechny varianty přístupu k účtu, tedy aplikaci Mojebanka, Expresní linkuMobilní banku. Všechny příchozí transakce jsou v rámci balíčku bez poplatku.

U výběrů z bankomatu se Komerční banka drží své politiky: „plať u obchodníka, budeš mít výběry zdarma“. Za každou úhradu platební kartou (debetníkreditní) získáte jeden výběr z bankomatu Komerční banky bez poplatku. Pokud u obchodníků kartou platit nechcete, budete mít výběr z bankomatu zpoplatněn standardně podle ceníku.

Kromě těchto základních služeb je možné si pořídit další služby:

 • papírový výpis
 • Druhou embosovanou kartu s cestovním pojištěním
 • Zlatou kartu
 • Všechny odchozí transakce zadané přes internet za 39 Kč měsíčně
 • Pojištění Merlin
 • Pojištění Patron
 • Druhý běžný účet 29 Kč měsíčně
 • Spořicí účet 0 Kč
 • Službu Notifikace
 • Službu MojeKarta
 • Platby kartou na internetu

Do doby vydání článku banka nedodala ceny ostatních služeb. (A v ceníku ještě nejsou.) Budou zahrnuty hned, jakmile je obdržíme. 

Balíček odchozích transakcí, který není nijak početně omezen, jsou všechny odchozí transakce zadané přes internetové bankovnictví, trvalé příkazy a inkasa. Pokud si tento balíček nedokoupíte, platíte opět standardní ceny ze sazebníku.

Za věrnost bance získáte slevu

Poplatek za vedení účtu si mohou klienti banky zlevnit. Je ale přirozeně nutné splnit podmínku. Na výběr je ze čtyř variant, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že se klient alespoň do jedné trefí.

První podmínka vyžaduje mít na účtu měsíční kreditní obrat alespoň ve výši 15 000 Kč. Druhá předpokládá depozita a investice v rámci finanční skupiny Komerční banky minimálně ve výši 250 000 Kč. Další podmínku splníte v případě, že budete pravidelně posílat měsíční platbu alespoň ve výši 2000 Kč buď do Investiční kapitálové společnosti KB (IKS), do Penzijního fondu KB (PF), Komerční pojišťovny (KP) nebo do společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS). Platby se sčítají, proto výhodu získáte i pokud posíláte například 1500 Kč na stavební spoření a 500 Kč do Penzijního fondu. Poslední šanci získat výhodu mají klienti banky, kteří mají hypoteční či spotřebitelský úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření bez ohledu na výši této půjčky.

Splníte-li jednu z těchto podmínek, jako odměnu získáte 25 % z ceny základu, tedy 25 % z 68 Kč měsíčně (17 Kč) a za vedení tak zaplatíte 51 Kč.

Pokud splníte dvě a více z těchto podmínek, získáte zpět 50 % ze základu, tedy 34 Kč a účet budete mít měsíčně také za 34 Kč.

Odměny mohou být i větší, když víte jak

Uvedený systém odměn je pro různé segmenty klientů různě modifikován. Například studenti do 15 do 25 let, kteří si zřídí studentské inovované konto G2, mají balíček zdarma bez nutnosti plnit jakékoli podmínky.

Ti, kteří jsou ve věku 26 – 30 let, mají hranice pro splnění podmínek o polovinu nižší. Benefity jsou ale dvojnásobné. Stačí tedy obrat 7500 Kč za měsíc nebo depozita ve výši 125 000 Kč, měsíční platbu do společností IKS, PF, KP nebo MPSS v celkové výši 1000 Kč nebo úvěr v libovolné výši (vyjma kontokorentu). Při splnění jedné podmínky máte slevu ze základu 50 %, při splnění dvou a více podmínek pak máte účet také bez poplatku za vedení. Tyto podmínky platí i pro absolventy vysoké školy, kterým je méně než 30 let a předloží diplom ne starší než jeden rok.

Pro seniory jsou podmínky účtu taktéž poloviční, odměny jsou ale ve standardní výši 25 % a 50 % ze základu při splnění jedné nebo dvou a více podmínek.

MůjÚčet je TvůjÚčet

Využít je možné také program Rodina, který má nastaveny standardní podmínky i standardní výši odměn. Manželé nebo registrovaní partneři ale mohou odměny sčítat i v případě, že mají každý svůj oddělený balíček. Pokud tedy alespoň jeden z nich splní podmínku, zlevní se oběma základ (68 Kč) o 25 %. Pokud budou za oba splněné minimálně dvě podmínky, oběma se odečte polovina ze základního poplatku.

Modelové příklady

Klient si zřídí MůjÚčet a dokoupí si Balíček odchozích transakcí. Na účet si posílá výplatu ve výši 17 000 Kč a má zřízen spotřebitelský úvěr.

Měsíční platba 107 Kč (68 Kč + 39 Kč) bude snížena o 50 % z 68 Kč = 73 Kč

Absolventka si zřídila účet G2 pro absolventy a přikoupila si také Balíček odchozích transakcí a druhý běžný účet. Zřídila si také KB Spořicí účet Bonus. Na účet ji měsíčně chodí výplata 11 000 Kč a měsíčně si posílá také 1000 Kč na stavební spoření.

Měsíční platba 136 Kč (68 Kč + 39 + 29) bude snížena o 100 % z 68 Kč = 68 Kč

Komu se vyplatí běžet do banky pro původní účet?

Existuje ale i typ klientů, kterým se MůjÚčet nevyplatí. Jedná se o náročné klienty, kteří měsíčně provádějí mnoho transakcí na účtu a rádi si připlatí za vedení účtu za cenu široké nabídky doplňkových produktů.

Například Extra konto totiž za měsíční poplatek 129 Kč zahrnuje odchozí i příchozí transakce, dvě mezinárodní platební karty, cestovní pojištění, výběry z bankomatu za platby u obchodníka, virtuální platební kartu pro platby na internetu a běžný účet v eurech.

skoleni_8_6

Protože zlevňovat je možné v rámci produktu MůjÚčet pouze základ (68 Kč) a ne celou měsíční platbu včetně ceny dokoupených služeb, vyšplhá se s největší pravděpodobností nakonec cena za MůjÚčet výš než v případě Extra konta. Pokud byste totiž chtěli pořídit účet se stejnou šíří služeb, musíte si dokoupit jednu platební kartu, druhou platební kartu, Balíček odchozích transakcí, placení kartou na internetu i druhý běžný účet.

Protože ceny ostatních doplňkových služeb (jako je právě například placení kartou na internetu nebo 2. embosovaná karta) nejsou ještě zveřejněny a banka neposlala ceny do doby vydání tohoto článku, budou přesné částky doplněny pravděpodobně během dneška. 

Autor článku

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz. Příležitostně píše pro magazín Reportér.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).