Hlavní navigace

Internetové bankovnictví Dresdner Bank

3. 2. 2003
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dresdner Bank, čtvrtá největší německá banka, je v České republice malou bankou specializující se na bonitní klienty. Přestože své služby nabízí otevřeně, ze zájemců o služby si vybírá jen nejlepší zrna. Jaké internetové bankovnictví nabízí exkluzivní klientele?

Dresdner Bank přišla s internetovým bankovnictvím teprve v listopadu loňského roku, čímž se stala nejmladší bankou s tímto produktem na českém trhu. Do té doby měla v nabídce Home banking na bázi MultiCash, z něhož se k Internetu odrazila.

Budete-li dostatečně bonitní a Dresdner Bank s vámi uzavře smlouvu o vedení účtu, můžete rovnou uzavřít smlouvu o internetovém bankovnictví. Tím může skončit vaše cestování do banky, ovšem na účet se přes celosvětovou síť tak snadno nedostanete.

Na počítač, ze kterého hodláte účet či účty u Dresdner Bank obsluhovat, je třeba nainstalovat plug-in ze stránek banky. Dále je třeba provést inicializaci (v rámci níž zadáte identifikační údaje majitele či disponenta účtu), vytisknout a odeslat inicializační dopis do banky. Během dvaceti minut by měl být váš účet dostupný. Nahrání klíčů a certifikátů na disketu či na disk počítače je pak triviální záležitostí.

„Drobnou“ komplikací je, že se musí inicializovat každý počítač, který má být užíván k disponování s účtem. Na druhou stranu Dresdner Bank přijímá i faxové zaslání dopisu, což situaci poměrně zjednodušuje.

K pohybu ve stručné nabídce bankovních služeb slouží levé navigační menu. K vidění jsou vedle administrativních nástrojů domácí platby, pod nimiž se skrývají inkasa a expresní platby i inkasa, zahraniční platby a přehled účtů s výpisy.

Vedle uvedených operací banka připravuje ke spuštění zakládání a správu termínovaných vkladů. Teoretickou možností k ovládání účtu je i zasílání zpráv bance, ovšem s takto podaným požadavkem se v bance ještě nesetkali. Dle slov představitelů banky jejich klientela raději využívá hovoru s osobním bankéřem, který je neustále k dispozici a je vždy připraven reagovat na požadavky klienta.


Příkaz k úhradě

V článku „Zaplatí se internetové bankovnictví?“ jsem prováděl rozbor, po kolika bankovních transakcích se vyplatí v bance zřídit internetové bankovnictví. Dresdner Bank svým zaměřením na movitější klientelu patří svými poplatky mezi dražší banky, přesto (nebo snad právě proto) se využívání Internetu zaplatí velmi rychle.

Účto_tip_změny21

Při poplatku 50 Kč měsíčně za vedení internetového bankovnictví, 25 Kč za jednorázový platební příkaz podaný mimo Internet (a MultiCash Home banking) a 9 Kč za jednorázový příkaz podaný přes Internet (či MultiCash Home banking) se internetové bankovnictví zaplatí při realizaci 4. platby v měsíci. Mezinárodní platby banka nezvýhodňuje.

Dresdner Bank si nedělá ambice v závodech o nejlepší internetové bankovnictví. Ani jím nechce lákat klienty. Vidí ho spíše jako nutnost, kterou musí mít každá banka, pokud chce v dnešním světě obstát. Myslíte, že obstojí?

Anketa

Využíváte internetové bankovnictví Dresdner Bank?

Autor článku

Šéfredaktor portálu Investujeme.cz. Absolvent IES FSV UK. Člen skupiny historického šermu Heraldicus...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).