Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert od anonym - Ale o tom to je - v tom...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 8. 2. 2019 10:37

    bez přezdívky

    Ale o tom to je - v tom atraktivním městě jsou atraktivní pracovní příležitosti a to zase vede k tomu, že je tam i bydlení o to dražší. A pak má samozřejmě každý své priority. Pro mě je to třeba dostupnost MHD do práce. Ano, kdybych se přestěhoval za Brno, tak výrazně ušetřím, ale zase pak budu muset jezdit autem. Až budou autonomní auta, tak to zvážím. Ale prostě strašně nerad řídím :D. Žena zase chce zahrádku. Takže to byla celkem neřešitelná situace a do většího jsme potřebovali. Ale sehnal jsem nájem domu a jsme spokojeni oba. Pronájem bytu pak dělá ze strašného nájmu (ale zase fakt obří dům) relativně slušný a upřímně přemýšlím, že než bych si pořizoval něco vlastního, tak koupím ještě jeden byt a budu z toho platit svůj nájem. Jde tam pak zamknout to, že když se zvýší nájem, tak já zvýším nájem ve svých bytech. Riziko je, že majitel ukončí pronájem.

    A pořád je to ještě svým způsobem ok. Studoval jsem na Erasmu v Madridu (2007) a platil jsem tenkrát skoro 400 euro (za 30) za pokojík, kde když jsem vešel, tak jsem se kopl pravým kolenem do postele a po třech krocích jsem se levým kolenem kopl do stolu. Jo a z té postele lezly péra :D.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).