Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert od Luki - Chtěl bych se zeptat jakým směrem jdete? My...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 31. 1. 2019 18:28

    Luki (neregistrovaný) ---.alshamil.net.ae

    Chtěl bych se zeptat jakým směrem jdete? My s ženou už přemýšlíme dlouho, že tady v ČR není dobré místo pro žití. Jsme třicatníci a víme, že na důchod nedosáhneme. Žena je učitelka, já obyčejný dělník. Vzít si hypotéku je nereálné jelikož člověk musí mít 20%. I kdyby si půjčil od rodiny což možnost je vzít si hypotéku na 30 let je sebevražedné do toho splácet rodině např' 400tisíc když vemu v potaz Byt, Menší dům v hodnotě 2,5Milionů. Když si představím, že budu 30 let paltit 8tisíc měsíčně a další 3-4tisíce rodině po dobu 8-10let je 12tisíc bez energií a fondu oprav atd... to bych byl asi na 16tisících za měsíc což je 50% a víc mého paltu v čistém, aby měl člověk na Slezsku 30tisíc a víc v čistém za dělníka musí hodně hledat a mít velké zkušenosti.

    Tím chci říct, že raději budu bez vlastního bydlení a podporovat nějakého člověka, který byt pronajímá a budu cestovat po světě a mít zážitky a zkušenosti. Než se zabít tím, že budu splácet jak mourovatý a v důchodovém věku zjistím, ze vlastně jsem si život neužil a zjistím, že Stát se ještě o Nás nedokáže postarat i když platil daně a z těch daní, které odváděl živil nepřizpůsobivé občany. Respektive od Revoluce to tu jde z kopce a bude hůř.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).