Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert od Petr J - Přesně z tohoto důvodu odcházím s rodinou z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 1. 2019 14:59

  Petr J (neregistrovaný) 185.91.169.---

  Přesně z tohoto důvodu odcházím s rodinou z Prahy, a dokonce i z ČR. Jsme mladá rodina, která nemá možnost se uživit, pokud si pořídí standardní být 3+kk. Zdejší příjmy neodpovídají výdajům, zejména pak za bydlení (a to vyděláváme nadprůměrně). Bydlet 50 km za Prahou a dojíždět do Prahy každý den není takový problém, ale pokud máte dítě, tak to už si nejsem jistý. Nemusí se vám podařit přihlásit dítě do státní školky, tak soukromá vás bude stát několik tisíc navíc. Pracovat musíte od rána do večera + cesta domů. Nevidím důvod, proč tu zůstat.
  Nejsem na to hrdý, ale čekat pár let až se možná zlepší podmínky nehodlám. Život je krátký a nehodlám žít pro hypotéku a stát, který nefunguje už v základu. Nejsem člověk, který bude obviňovat stát, že se o nás nepostará, proto se starám sám o sebe.
  Bohužel znám několik další lidí, kteří se již odstěhovali nebo se na to připravuji. Prahu možná zaplaví cizinci a mladé české rodiny budou odcházet jako ta naše.
  Setkal jsem se názorem, že všichni touží po vlastním bydlení (od lidí co mají vlastní bydlení). Odpověď je jednoduchá: netoužili by, pokud by existovalo rozumné nájemné bydlení. Hypotéka často vyhází zhruba stejně s přidanou hodnotou vlastnit majetek.
  Raději se poskytují dotace, které jsou ve většině případů velkým nesmyslem. Tím, ale už bych odbočoval od tématu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).