Hlavní navigace

Názor k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od Jarmila - V tom s vámi nesouhlasím. Ano, žena se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 8. 11. 2017 17:19

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    V tom s vámi nesouhlasím. Ano, žena se musí starat o dítě do určitého věku, tedy přesně do doby, dokud je dítě kojeno, ale jak jistě víte, ve vyšších kruzích ženy dříve nekojily, měly kojné. Takže úkolem muže bylo počít dítko, nejlépe mužského pohlaví coby dědice, úkolem ženy bylo dítko porodit. A tady jaxi veškeré rozdíly končí! I muž je schopen se starat o dítě, připravit mu jídlo, převlíknout podělané plenky a dohlédnout na něj, aby se při hře nezabilo. Akorát chlapům se do této práce moc nechce. Ona totiž není nikterak moc doceněná. Protože za práci mimo rodinu dostanete peníze, v rodině makáte zadarmo. A to je to, proč chtějí ženy taky pracovat za peníze, právě proto, aby nebyly ekonomicky závislé na mužích. Protože takový macho klidně manželce odpočítá i fazole do hrnce a při pohledu na fakturu třeba za vodu nebo elektřinu má dojem, že ženská se cachtá 3x denně ve vaně a elekřinu snad polyká nebo co. Takže je jen dobře, že ženy jsou na mužích méně závislé a že chlapi si na nich nehoní svoje ego. Krom toho je to dobře taky proto, že si chlapi uvědomí, že práce doma je nekonečná, nikdy nekončící a občas náročná nejen fyzicky, ale i psychicky, zvláště ta kolem dětí. A pokud se budeme snažit hodit tuto práci na krk ženám, k tomu je odměníme menšími platy a ve stáří menšími důchody, tak se nedivme, že se jim nechce pořizovat si víc dětí než jedno, možná i dvě. Být chudé totiž můžou být i bez práce.

    Víte, ono jak ve společnosti, tak i v rodině, mají svou úlohu jak muž, tak žena. A pokud chlapi nepochopí, že mít rodinu a děti je hlavně práce, tak se nedivme, že se tolik rodin rozpadá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).