Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od l0l - rozdil v platech je nesmysl 1) kdyz dva delaji...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2017 5:51

  l0l (neregistrovaný) 88.103.197.---

  rozdil v platech je nesmysl
  1) kdyz dva delaji totez, neni to totez
  2) mnozstvi celkoveho casu straveneho v praci je naprosto zasadni

 • 3. 11. 2017 6:01

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Ano, samozřejmě, ženy i muži mají stejný základní plat či mzdu, ale průměrný plat či mzda je včetně odměn, bonusů a prémií atp. ty dostane ten, kdo firmu nebo úřad podrží, a to bude spíše muž, který si může dovolit zůstat přesčas, přijít o víkendu, kdo může více cestovat na služební cesty atp., zatímco žena se stará o děti a domácnost. Vadí mi tyhle eurogenderové kecy. Prostě člověk je muž nebo žena. Jsou si rovni, ale každý má jinou úlohu v rodině a ve společnosti. Je zcela přirozené, že muž vydělává více. *** Editováno*** Ty peníze právě nosí domů pro rodinu - svou ženu a své děti. Diskrirminace žen je nesmysl. Naopak mám pocit, že se nám určité vrstvy snaží tradiční rodiny rozbít, rozeštvat muže a ženy, proto tu máme tolik svobodných žen a gay nebo lesbických párů. Je to cesta do pekel.

  3. 11. 2017 17:25 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 3. 11. 2017 8:22

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Pohled ženy: to, že někdo někomu sáhl před 30 lety na koleno, je zhůvěřilost. Je ale rozdíl, pokud šmatá na koleno (zadek nebo jinou část těla) nadřízený podřízené ženě, očekává jistý druh náklonnosti výměnou za prémie, nebo pokud se v práci pozdravíme a občas tam padne třeba nějaká dvojsmyslná narážka, ale pouze v rámci vtipu, dobré nálady a kolegiálních vtzahů mezi muži a ženami na jednom pracovišti, a to bez sexuálního podtextu. Ono všechno by mělo mít své hranice v rámci selského rozumu.

  Rozdíl mezi platy žen a mužů je bohužel skutečnost. Před mnoha lety jsem pracovala jako personální šéf podniku. Na místa, kde mohl pracovat jak muž, tak žena, měli muži o cca 1/4 větší plat a byli příjmáni se slovy "on je chlap, živí rodinu", "on by to za ty peníze nedělal" atd. Taky v profesích, které se v posledních 50 letech feminizovaly, je to vidět - typicky učitelé, zdravotníci. Ve školství těch chlapů moc není, pokud ano, obvykle se dostanou na vedoucí místa. U lékařů se tento stav snad už napravil, u zdravotních sester bohužel ještě ne. Bohužel je to stav historicky daný. V minulosti ženy nepracovaly za peníze, staraly se o domácnost, rodinu živil chlap. Tomu taky odpovídalo vzdělání žen, sice prošly povinnou školní docházkou, ale ta končila ve 12 letech, takže uměly tak možná číst, psát a počítat. Žena se obvykle nevyučila řemeslu, pokud manželka přebírala řemeslnou dílnu po zemřelém manželovi, nemohla ji vést sama, musela se vdát a dílnu vedl manžel. Vyšší vzdělání žen bylo utopií. První žena - lékařka - promovala až v r. 1902 (MUDr. Anna Honzáková). Ona teda nebyla úplně první, protože v Čechách již byly dvě lékařky, ale ty promovaly v zahraničí (ve Švýcarsku). Já vím, namítnete, že ženy pracovaly jako tovární dělnice, ale to bylo většinou do doby, než se vdaly, pak rodinu živil muž. Pouze v nejchudších vrstvách, kde plat muže na výživu rodiny nestačil, pracovaly ženy např. jako pradleny, pomocnice v zemědělství, prostě prováděly nekvalifikované práce.
  Ono se může opticky zdát, že se ty ženy měly, když nepracovaly za peníze. Ony ale pracovaly docela těžce, protože péče o rodinu byla práce na celý úvazek, a to tzv. lepší rodiny ještě mívaly služku. Ono totiž stačilo jen vaření a praní: žádné otočit knoflíkem a jedeme. Uvařit znamenalo nejprve vybrat z kamen popel, zatopit, mít připravené dřevo a uhlí na přikládání. V létě, kdy je venku 30 stupňů, bylo vaření na rozpálených kamnech fakt lahůdkou, stejně jako pečení. A což teprve prádlo: ohřát vodu, vydrbat prádlo na valše, vymáchat v několika vodách, usušit na šňůře - dělal by to dneska někdo? Tu dřinu si dneska už nedovedeme ani představit.
  Jenže: žena byla na muži zcela ekonomicky závislá. Pokud se muž rozhodl, že peníze protočí v kartách nebo prochlastá v hospodě, byla bezmocná. To bylo důvodem, proč vlastně vzniknul Feminismus a ženy se začaly snažit o změnu. Jenže změna byla možná až v okamžiku, kdy se usnadní péče o rodinu. To umožnilo až masové zavedení elektřiny. Shodou okolností se tak stalo po 2.sv.válce, kdy byla zdecimována mužská pracovní síla, průmysl ale pracovní sílu potřeboval, tak sáhnul po ženách. Když se podařilo vyřešit hlídání malých dětí (nejprve tzv. žňové útulky, později vznik mateřských škol), mohly se ženy vymanit ze závislosti na mužích jako jediných živitelů rodiny.
  Jako ženská Vám ale pánové řeknu jedno: byl to hodně dlouhý boj, aby chlapi, ti pánové tvorstva, uznali, že ženská je taky člověk. Mnozí s tím mají problémy ještě dneska. Já jsem osobně nesmírně šťastná, že jsem se narodila v oblasti, kde ženská není tak úplně druhořadým občanem, že máme možnost vzdělání (ještě třeba generace žen, narozených před r. 1950, neměla ani řidičáky, dneska už je to běžné) a že nemusíme být závislé na mužích jako jediných živitelích rodiny. Společnost má sice ještě co dohánět, ještě je co zlepšovat, ale oproti třeba stavu před 50 roky je už situace žen podstatně lepší.

 • 3. 11. 2017 10:02

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Dobrý den, víte, Jarmilo, že Vás mám jako čtenářku rád, čas od času spolu debatujeme. Kdysi, to jsem ještě pro Měšec.cz nepsal, prý občas bylo setkání redaktorů a externích autorů se čtenáři, nejaktivnějšími diskutéry - kdyby se to konalo i nyní, docela rád bych Vás poznal osobně, mám rád inteligentní lidi. Dnes si však neporozumíme. Každý má takového partnera jakého si zaslouží. Nesnáším ty stesky - já mám blbou manželku, má mám blbého manžela. Pokud jsem sám skvělý, mám skvělou ženu, pokud jsem jako žena skvělá, mám skvělého muže. Nesnáším takové ty plky - ne z vlastní viny rozvedená atp. Na vztah jsou vždy 2. A jestli muž chlastá (to je furt lepší, než když zahybá) a utíká do hospody, tak proto, že se doma necítí dobře (a nepustit muže jednou týdně za kamarády do hospody nebo na fotbal je zločin, stejně tak nedovolit ženě jednou týdně drbárnu s kamarádkami v kavárně) a vytvořit domov to je na ženě, my muži to moc neumíme. Na ženách oceňuji právě všechno to, co my muži nemáme, o tom to je, proto nechápu gaye a lesby jak citově, tak sexuálně. Nemám nic proti emancipaci, je dobře, že ženy mají volební právo, jsou rovnocenné atp., nemám problém s tím, aby muž šel na rodičovskou, prostě půjde ten, kdo vydělává méně. Neměl jsem problém, když mi šéfovala v podniku žena. Neměl jsem mindrák, když má první žena měla vyšší plat než já atp. Ale feministky nesnáším. Muž je muž a musí být mužem. Žena je ženou a musí být ženou. Každý máme jiné poslání a jinou úlohu v přírodě, v životě, v rodině, ve výchově dětí atp. Je prostě logické, že muž odvede více v práce než žena s dětmi, proto musí být lépe zaplacen, pokud je však žena bezdětná, tak může podat stejný výkon jako muž, myslím třeba podnikatelsky, ve sportu těžko. Kecy o diskriminaci žen a feminismus nesnáším. To jsou kecy. Blbé trapné genderové kecy. Poslal bych všechny ty feministky na studijní rodinný pobyt někam do muslimských zemí, ona by je ta sranda přešla.

 • 3. 11. 2017 16:27

  bez přezdívky

  No Vy budete hodně chytrý co ? To je keců, to se nedá číst. Závěr všeho co jste napsal je, že muž je muž a žena mu nesahá po kotníky.

  Už jenom ta blbost, že muž více pracuje...prosím Vás, kde a kdy ? Že to neznám. Pokud vím, tak hodně pracují ženy. Muž ráno vstane a jde do práce. Žena do práce jde také, ale před tím musí vypravit a postarat se o děti, dát je do školky, do školy, dát jim snídani, musí být neustále dobrá organizátorka svého "volného" času - počítejte se mnou...ráno rodina...pak práce, tam nebaletí, ale pracuje, často muž pracuje jen v kanclu a žena, protože s ohledem na děti si nemohla vybírat práci, tak dělá často práci i těžkou a která ji nebaví. Ale musí, na rozdíl od muže.

  Když jde z práce, tak musí nakoupit, vyzvednout děti, doma uvařit, poklidit, umýt nádobí , vyprat, vyžehlit, věnovat se dětem s ukoly, práce ženy v rodině nikdy nekončí a to ani o víkendech, kdy si muž užívá volna a diví se podrážděnosti neodpočaté, unavené a přetížené manželky. Musím tady i zmínit skutečnost, že ženy zároven musí o sebe dbát více než muži a večer, jak se lidově říká, navíc dělat manželskou matraci, často bez nálady a s pocitem křivdy, že ten druhý celý večer odpočíval, ona je uhoněná.

  Také píšete nesmysly, jak jsou muži živitelé rodin. A proč tedy ženy musí pracovat, proč mají tak mizerné platy a proč muži neplatí alimenty na své děti, když podle Vás živí rodiny ? Něco Vám povím, tahle společnost a to bylo i za bolševiků je postavena na vykořistování žen, těžce se na ženách provinujete...

  Muži by tyhle podmínky nevydrželi. Prostě by to nedělali. Jakmile se mají o někoho denně starat nebo pečovat, nastrčí tam ženy. Všude. Takže píšete naprosté pitomosti. Je 21 století a máme tu mamánky, co vymění své matinky za manželky a pak se divíme, že máme rekordní počet samoživitelek, co dávají přednost tomu, aby zůstaly samy a pečovaly jen o děti a ne ještě navíc o líného chlapa. Tak to totiž je. Jste slepý a hluchý, že to nevidíte, kam společnost kráčí kvůli líným chlapům.

 • 3. 11. 2017 16:28

  bez přezdívky

  Muži nikdy nemuseli o nic bojovat, všechno dostávali na zlatém tácku, ženy ale neustále. Jako odměnu za celoživotní práci mají nízké důchody, což si rozhodně nezaslouží..Divíte se, že klesla populace a zájem žen mít děti? Já ne.

  Jen hlupák může věřit tomu, že ženy dělá štastné ta každodenní honička a po letech té honičky, práce + výchova a péče o děti, o rodinu, jako odměna nízký důchod, protože ženy nemůžou zůstat doma, musí pracovat. Vždyt když vychovají děti, tak většina mužů si najde mladší, ne tak opotřebovanou a ony zůstávají bez nároku na event. vdovský důchod, nemají nic.

  Tento problém by se snadno dal vyřešit, aby každá pracující žena, která vychovává děti, by to měla placeno jako práci, protože to práce je, takže příplatek k platu a to povinně, dobrovolně ženám nedá nikdo nic. Práce v rodině je tvrdá a nikdy nekončí, proč zneužívá společnost ženy, aby ji dělaly zdarma a s nadějí na směšný důchod ? Ale neplácejte tu zase kecy o feminismu, jako vždy, když chlapovi a společnosti dojdou argumenty, že se chovají hnusně k ženám.

  Jsme to my, kdo dává společnosti příští generaci a spoustu práce s tím k tomu, ale odměnováni jsou vlastně muži a tak se ptám - proč ? A ženy by rády zůstaly jen ženami, ale musí tvrdě pracovat, dokonce víc jak muži, jak to tedy mají dělat podle Vás ? Den má jen 24 hodin a i když málo, tak musíte pár hodin i spát.

  A do muslimských zemí vypadněte sám Vy hlupáku, žijeme v srdci Evropy, ne v primitivním světě někde v Africe, tak se podle toho chovejte a nedělejte tu ze

 • 3. 11. 2017 16:36

  bez přezdívky

  Nedávno média psala, že ženy u nás oproti mužům pracují v práci 84 dnů v roce zdarma. Hanba téhle společnosti.

 • 3. 11. 2017 16:49

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Patrně jste to psala na jiném serveru než Měšec.cz nebo sice zde, ale pod článkem, kde jsem diskusi nesledoval. Prosím zkopírujte, doplňte, opakujte, argumentujte. To mne velmi zajímá. Vždyť onehdy jsem tu přinesl právní rozbor tzv. práce na zkoušku zdarma (pan šéfredaktor dokonce přežil, že to bylo dvoudílné, ač nenávidí má dvoudílná pojednání - jenže když se má člověk kvalifikovaně a sofistikovaně vymáčknout, tak to prostě nemůže být v pár větách...).. Rád se nad tím zamyslím z právního hlediska, pokud bude nad čím, a rozeberu to. 84 dnů zdarma? Myslíte v zaměstnání nebo jako OSVČ? Mne tak napadá, že myslíte někde doma, v domácnosti, ale to je pak hloupost každé ženy, že muže nazaúkoluje. Má expartnerka třeba nenáviděla žehlení, ač milovala vyžehlené prádlo (já nosím nemačkavé materiály, jak vyndám z pračky, pověsím, uschne to, vezmu na sebe), pro mne to byl příjemný relax, zvláště v zimě, ta pára z žehličky krásně zahřeje po vycházce, výletě, tak jsem se toho ujmul. Je vaše chyba, že neumíte chlapa zapřáhnout do domácích prací. Jen vaše. (Zajímavé je, jak se od genderových otázek, třeba údajné (!!! údajné !!!) platové nerovnosti dostáváme ke zhoršeným vztahům mezi muži a ženami... Já vím čím to je, ale nebudu tu propagovat alternativní socio-historické výklady, které najdete na alternativních serverech. Prosím vyhledávejte, čtěte, zamýšlejte se, milí čtenáři a kolegové.) Ale jestli je to opravdu v zaměstnání, prosím o podklady, moc rád to zpracuji fundovaně. Rád vás uvedu jako zdroj. Hezký večer.

 • 3. 11. 2017 20:47

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Tý vogo, co já se tu ještě nedozvím! Že muži nikdy o nic nemuseli bojovat, dostali všechno na zlatém tácku! Vy musíte jet na kvalitním narkomanském materiálu, nebo jste se pominula docela!

  Možná vám to nikdo neřekl, ale jako rodina držíte spolu - a společnosti je do toho víceméně kulové. Jak si to uděláte, takové to máte. Bojuje vy a vaše rodina, případně rod, především za sebe - a za to, nakolik se v životě jako rodina prosadíte. Společnost vám nic nedluží, nemá vám co platit za práci v rodině. Stát a společnost má jinou úlohu. Jestli chcete, prosaďte si to u svého manžela či partnera, aby vám platil za domácí práce - chcete-li.

  Já mám čím dále větší dojem, že ženy se projevují čím dál hnusněji. Už snad století dává společnost ženám naprosto stejná práva - a ženy se chovají tak, že se čím dál více jeví, že ženy se neumějí chovat rovnoprávně, a začínám chápat, proč fungující matriarchát nikdy dlouho v historii nikde nevydržel. Ženy chtějí výhody a dělat chudinky - napíši to takto natvrdo. Článek pod kterým píšeme je toho dalším důkazem.

  Čím více ženy dostávají od společnosti, čím více si jich muži a společnost váží - tím jsou jen nenávistnější. Všichni ženám strašně ubližují, chuďátkům jedněm. Všichni se k nim hnusně chovají.

  Ženy mají stejná práva, mají rovnoprávnost. Nikdo ženy nediskriminuje. Můžete si život zařídit po svém - zcela po svém. Pokud brečíte, je to proto, že jste neschopná - tato společnosti ženy nediskriminuje ani nepotlačuje. Nic jiného za tím nehledejte. Kdyby muž brečel tak, jak brečíte vy, nebo řada feministických žen, byl by směšný.

  V životě je vždy něco za něco. Muž to chápe, ženy ne. Chcete-li mít život podle svého, musíte ho žít sama. Chcete-li žít život v partnerství - obětovává něco ze svých plánů muž i žena. Muž to chápe, ženy ne. Chuděry utlačované.

  Mě už ty feministické plačky žen vyštegrovaných genderovými "odbornicemi" tak lezou krkem. Falešné plačky a nářky rozmazlených žen, které si udělaly živost z herecké etrudy "my chudinky utlačované ženy". Jděte se s tím už bodnout - já už jsem pochopil, že je to jen lež a faleš. Tato společnost ženy neutlačuje, mají tu rovná práva a rovné příležitosti. Cokoli dalšího je jen schopnost či neshcopnost daných jedinců nezávisle na pohlaví.

 • 4. 11. 2017 5:39

  larja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  muži nikdy o nic nemuseli bojovat, dostali všechno na zlatém tácku

  Vidíte, jak Vám tu vadí, že jsem napsala pravdu. O tom, jak společnost, jak za bolševiků, tak i nyní zneužívá ženy. A pokud se Vám zdá, že je v pořádku, že ženy mají za stejnou práci i stejné vzdělání o jednu třetinu nízké platy a pracují tedy 82 - 84 dnů v roce zadarmo,
  http://tn.nova.cz/clanek/zeny-pracuji-82-dni-zadarmo-kolik-penez-bere-vas-muzsky-kolega.html
  pak nevím proč jste mi vůbec napsal ty nesmysly o "chudinkách", když jde jen o spravedlnost, která pořád u nás není.

  Kdyby okrádala společnost Vás, tak budete první, který nebudete chtít být okrádán. A příklady že třeba horník má větší plat, protože má větší sílu než žena, jsou stupidní. Protože jasně píšu a víme to všichni v republice - ženy nejsou za STEJNOU práci hodnoceny stejně.

 • 4. 11. 2017 5:40

  larja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Proč se bouříte něčemu tak pravdivému a prokazatelnému ? Zaměstnavatelé jdou tak daleko, že se nesmíte dozvědět, jaký plat má váš kolega, který je na stejné pozici a zase všichni víme, že ženy u nás jsou vzdělanější a v práci často odvedou i více práce.

  Pokud Vám tohle chování vůči ženám přijde férové, tak nevím o čem se s Vámi mám bavit ? Vypovídá to o Vaší stejné tuposti a nadřazenosti jako u našich zákonodárců. Kteří do zákona nedají nic, co by ženy platově postavilo na roven mužům při stejné práci.

  Ani v domácnosti, v rodině, nejsou ženy postaveny na roven mužům. Řecko, které se dopustilo velké chyby, že vstoupilo do Unie, protože před vstupem do Unie si celá staletí žilo dobře a nebankrotovalo, náhle po vstupu, kdy muselo platit šílené peníze do kasy Unie jako všichni, ale to je věc jiná, mělo demokratický přístup k ženám a umělo jejich práci v rodině pro společnost ohodnotit zákonem, že každá pracující matka dostávala automaticky za každé dítě po narození příplatek k mateřské, pak k platu, pak k důchodu, zkrátka zůstával jim po celý život a to i když jejich dítě zemřelo po věku 10 let myslím, věk přesně nevím, vyprávěla mi to jedna řekyně, jak se u nich žije ženám. Řekové vždycky byli demokraté.

  Jako vždy myslící řekové na rozdíl od vychytralých společností na západě a jinde, kde fnukají nad nedostatkem populace, aniž by se zamysleli, kde je pravda a příčina a vymýšlejí si lži o tom, jak ženy dělají kariéru, no jistě prodavačka u alberta a jiné profese dělají u nás kariéru a proto nemají ženy děti. Není celkem žádný důvod, proč by si ženy měly komplikovat život a být ještě chudší než jsou, tím, že se stanou matkami. Bez dětí i z nižších platů dokáží ušetřit něco na svůj důchod, aby pak nestrádaly jen proto, že daly a vychovaly státu budoucí generace. Také po trvání tohoto zákona neměly řekové s populací problém.

 • 4. 11. 2017 5:40

  larja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Až u nás nebude diskriminace žen a pánové tvorstva se nebudou nafukovat a zmizí česká hanba, že 40 % " TATÍNKŮ " neplatí výživné svým dětem a přestože je to trestný čin podle českých zákonů, tak stát s tím udělal jen to, že opět preferoval muže a navrhl, aby za ně platili alimenty všichni danoví poplatníci...tohle zkrátka napadne jen idioty, jak řešit skutečnost, že muži by své děti nechali klidně umřít hlady.

  Můžete prskat jak chcete, skutečnost, že je tu diskriminace žen v odměnování za stejnou práci tím nezakryjete. Vy byste se okrádat zaručeně nedal. Proč ženám upíráte spravedlnost ? Vždyt to má neblahé důsledky...Ženy u nás mají o jednu třetinu menší důchody v důsledku této nepsravedlnosti a to je opravdu férové, že nám ženy vychovají zdarma budoucí generaci a my je za to necháme pak žít v chudobě. Hanba takové společnosti a hanba všem vládám, které s tím nic neudělaly a jen debilně přežvykuje jak potřebujeme děti. Myslím, že je nepotřebujeme, jinak bychom si více práce žen pro společnost vážili.

  Uloha muže při zrození nového člověka začíná a končí několika minutami při pohlavním styku. Uloha žena začíná při tomtéž, ale už nikdy nekončí a je za to bita až do stáří.

 • 4. 11. 2017 5:43

  larja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Takže stačí maličkost. Představte si vy muži, že vám nebudou vyplácet jednu třetinu platu, protože jste muž, který je navíc otcem, jak drzé že ? Při stejné práci, co má vaše koleyně ? A bude se vám pak zdát v pořádku i váš nízký důchod ? Proč se tedy divíte, že se nechceme nechat stále zneužívat a okrádat ? Co je proboha na tom k nepochopení a proč málo inteligentní muži tu píší uplně něco jiného a ne k věci, o které tu píšu já..

  Stejná práva a stejné příležitosti tu tedy ženy rozhodně nemají...to můžete psát jen proto, že jste slepý. Nedíváte se okolo sebe a hlavně, že nikdo neokrádá Vás, proto Vás to nezajímá..

 • 6. 11. 2017 8:05

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  Pár čísel v reakci na Vaše argumenty:

  Ženy mají nižší důchod než muži. Průměrný důchod mužů v září 2016 činil 12 643 Kč, zatímco průměrný důchod žen jen 10 383 Kč.
  zdroj:https://www.finance.cz/479349-prumerny-duchod/

  Kdyby ženy měly o 1/3 menší důchody než muži, tak by dostávaly v průměru 8429 k datům ze září 2016. Ve skutečnosti je to jen o necelých 18% méně a to naoplátku důchod pobírají dříve a delší dobu.

  viz: Nasbíraná data ukázala, že čeští muži ve sledovaných letech odcházeli do starobního důchodu průměrně ve věku 59,4 roku a ženy v 56,1 roku.
  zdroj:https://zpravy.aktualne.cz/finance/do-duchodu-chodi-cesi-zbytecne-brzy-ukazuje-porovnani-zemi/r~7777945215a611e5bcb60025900fea04/?redirected=1509951387

  Ženy stráví v penzi průměrně 27,5 roku, muži 19 let.
  zdroj:https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doba-v-duchodu-se-prodluzuje-jak-dlouho-si-uzijete-penzi_413247.html

  Z toho vyplývá, že žena stihne z důchodu v průměru získat v dnešních cenách 3 426tis. kč zatímco muž 2 882tis. kč. To je teda nespravedlnost! A to je možná ještě před započtením vdoveckého důchodu na který většina žen dřív nebo později taky dosáhne.

 • 6. 11. 2017 1:38

  JirkaZ (neregistrovaný) 62.240.181.---

  Pravda ovšem taky je, že demokratičtí řekové ekonomicky zkrachovali, zatímco vychytralé západní společnosti ekonomicky prosperují.

 • 3. 11. 2017 16:39

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  No, ani vaše výlevy číst nebudu, stačí mi úvod a končím - jste vulgární, podsouváte mi, co nejsem nenapsal, prostě (snad mne pan šéfredaktor nezabije) jste si ulevila a předvedla duševní průjem - jste jen další z mnoha, co neumí oponovat, demokraticky diskutovat, oponovat názoru druhého neznamená jej urážet, dehonestovat. Diskuse je o toleranci a argumentech, vážená paní nebo slečno. Jen stručně, omlouvám se, váš post jsem nečetl: Jestli máte (měla jste) blbého chlapa, tak si ho zasloužíte. Každý má takové partnery, jakého si zaslouží (to je úsloví, přes které u mne vlak nejede). Ač mám ve 46 letech už 3. (to zas nejsem tak promiskuitní) vztah, tak své bývalé i současnou partnerku jsem si zasloužil a ona (ony) mne, neurážím je, ony neuráží mne.

 • 4. 11. 2017 10:55

  larja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Napsal jste mi zde...
  Vy musíte jet na kvalitním narkomanském materiálu, nebo jste se pominula docela!

  Nevím, kdo tedy z nás je víc vulgární. A debata s Vámi je nudná a nevede k tématu článku. Vy pořád melete o vztazích, pletete si vztahy s platovou diskriminací žen, ale já píšu o chování společnosti k ženám a jejím požadavkům, aby rodily a vychovávaly děti, ale zároven jim společnost nic za to nenabízí. Musí pracovat stejně jako muži, aby měly důchod, ale ještě snížený o jednu třetinu. Takže jako za odměnu pak žijí na stará kolena v nepřijatelné chudobě.

  Takže nepíšu pitomosti, kdo má kolik partnerek a jakých a vztazích s nimi, protože to danou problematiku neřeší a Vy píšete uplně scestně o ničem jiném, asi máte problém s pochopením textu. Necháme toho tedy, já si hned myslela, že nejste partner pro inteligentní diskuzi, když jsem četla, že jsem podle Vás asi zdrogovaná nebo pominutá...:D, názor tedy vlastně nemáte vůbec žádný. Jste člověk bez názorů...

 • 5. 11. 2017 10:17

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Prosím uvést, co jsem uvedl vulgárního. Dehonestace oponenta je váš způsob (ne)diskuse ne můj. Otázka gay a leseb na straně jedné a gender feministických hloupostí spolu jen zdánlivě nesouvisí, jen zdánlivě - myslící člověk, který si klade otázky a hledá na ně odpovědi, musí dospět k tomu, že jejich účelem, cílem je rozvrat tradiční rodiny, popření hodnot tradiční společnosti.

 • 7. 11. 2017 8:31

  Nicky (neregistrovaný) 195.26.25.---

  Možná byste si měl přečíst i jinou historii než píše církev. Tyto církví naprogramované názory jsou silně zakořeněné. V dávné historii byli gayové a lesby, jenže to ještě nikomu nevadilo. Pak přišla církev a řekla, že je to špatně, protože všichni se musí chovat dle stejné šablony, přesně takovové, která se hodila. Což platí dnes také. Myslící a otevřený člověk je prostě rozdíl.

 • 10. 11. 2018 23:08

  Davr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No to je skutečně "inteligentní" názor je vidět, že jste žena.

 • 7. 11. 2017 8:23

  Nicky (neregistrovaný) 195.26.25.---

  2) množství straveného času v práci vůbec nevypovídá o produktivitě, je známo, že Češi mají velmi nízkou produktivitu práce. Zásadního na to není vůbec nic.

 • 7. 11. 2017 9:16

  jehovista (neregistrovaný) 91.217.55.---

  Produktivita prace znamena jen to, kolik penez za svou praci dostanes. Je to argumentace kruhem.

 • 9. 11. 2017 18:00

  ViR

  To není tak úplně pravda, protože to co píšete se týká převážně jen finančního vyjádření produktivity práce, a ještě jen někdy. Přitom se předpokládá, že výše vstupů a ocenění jejího výsledku, například výrobku, je na srovnatelné úrovni. (Tam už může být problém. Např. při porovnávání platů mezi zeměmi je nutno si ujasnit, zda je v dané situaci správné porovnání dle nominálních kurzů měn, nebo dle parity kupní síly.)

  Jinak ve vztahu k materiální výrobě např. v továrně zvýšení produktivity vyjádřené "zbožově" znamená především to, že při vynaložení stejné práce (t.j. dělník nepracuje po delší pracovní dobu, ani nepracuje s větší intenzitou) je vyrobeno více zboží.

  Jen na okraj k tématu článku pak dodávám, ze zde je často zakopaný pes při tvrzení že někdo "dostává za stejnou práci méně", protože se zhusta pominou právě některá hlediska produktivity srovnávaných osob či skupin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).