Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od czhunter - Zcela nepřekvapivě je tu mnoho názorů mužů chrochtajících...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 11. 2017 19:47

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Zcela nepřekvapivě je tu mnoho názorů mužů chrochtajících si v patriarchální modelu společnosti, o který se nijak nezasloužili, kteří stále dokola píší, že ženy si z XYZ důvodů nižší mzdy zaslouží.

  Je tu ovšem jeden zásadní problém:

  Jak to, že je v ČR rozdíl mezd mezi muži a ženami 22 % a v Itálii pouze 6 %?

  Je to proto, že Český zaměstnavatel je tak geniální, že pochopil že ženy jsou slabší, línější, psychicky labilnější a tak na víc nemají nárok, a italský zaměstnavatel je naprostý blbeček, který to vůbec nechápe?
  Nebo je to tím, že jen České ženy jsou slabé hloupé a líné, kdežto Italské ženy jsou skoro stejně tak skvělé jako muži?
  Když to vezmeme podle průměru, je tedy česká žena o 15 % neschopnější než průměrná evropská žena?

  To je to, co nechápu, to mi prosím někdo vysvětlete.

 • 3. 11. 2017 19:52

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Tady se totiž všichni úplně zbytečně točí na srovnání mužů s ženami.

  Mnohem důležitějším poselstvím tohoto výzkumu ALE je srovnání český žen s ženami v jiných zemích Evropy.

  Ale o tom tady raději nediskutuje nikdo, to totiž vyžaduje víc myšlení.

 • 3. 11. 2017 21:14

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Zcela nepřekvapivě je tu mnoho názorů mužů chrochtajících si v patriarchální modelu společnosti, o který se nijak nezasloužili, kteří stále dokola píší, že ženy si z XYZ důvodů nižší mzdy zaslouží.
  To je to, co nechápu, to mi prosím někdo vysvětlete."

  Obávám se, že tohle ti tu nikdo nevysvětlí. Protože já si pozorně prošel všechny příspěvky, a v žádném z nich se tvrzení, jež se zde pokoušíš diskutujícím připsat, nevyskytuje. Ono se nedá diskutovat a vysvětlovat něco člověku, co "diskutuje" připisováním neexistujících výroků protistraně.

  "Jak to, že je v ČR rozdíl mezd mezi muži a ženami 22 % a v Itálii pouze 6 %?"
  Odkazuji tě hned na odkazy v úplně prvním příspěvku od Miroslava Ponkráce.

 • 4. 11. 2017 8:47

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Ok, podívám se na příspěvek Miroslava Pankráce.

  OECD: ČR 16 %, Itálie 6 %
  Eurostat: ČR 22 %, Itálie 6,5 %

  Absolutní hodnoty jiné - jiný rok výzkumu, zřejmě jiná metodika.

  Stále to ale není odpověď, jen uhýbání.

  Jsou italské ženy o 10 (respektive 16) procentních bodů "macho scale" lepší, než české ženy?

 • 4. 11. 2017 8:48

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Omlouvám se, "Miloslava Ponkráce", hned dvě chyby ve jméně, to je ostuda.

 • 6. 11. 2017 0:11

  Radek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nepochopte mne spatne, ja chapu ze zeny jsou diskriminovany, ale odpoved na vas velky rozdil mezi CR a Italii:

  To vysvetlovani rozdilu mezi CR a Italii je na dlouhe lokte, obecne bych doporucil si precit tu studii z clanku https://drive.google.com/file/d/0B5WpVe4ycEkST3JQS3U5dFhYWjg/view

  Italii se tam docela venuji a dva hlavni argumenty jsou: Spousta zen v Italii nepracuje a funguje jako zena v domacnosti takze se ve statistice nevyskytuje. Ty co pracuji maji obvykle vyssi kvalifikaci a lepsi podminky pro ziskani vyssiho platu.

  Dale v Italii je velmi vysoka minimalni mzda takze pousta lidi dela za minimalni mzdu a rozdili v platech jsou mezi nimi male.

  A dalsi rozdil je v delce materste dovolene, ktera je kratka a vyradi zenu na tak dlouho z trhu prace.

 • 6. 11. 2017 4:48

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Ale houby jsou ženy diskriminovány. Jen ječí a brečí, že jsou diskriminovány a vyvolávají ten dojem - ač nepravdivý.

  Ženy jsou diskriminovány třeba v Saudské Arábii, ale ne v České republice.

  Podstatou těchto plaček a diskriminací je Goebbelsova taktika. Nehodí se nám metodika, protože nepodporuje náš závěr, že Česká republika diskriminuje ženy? Tak jí změníme tak, aby data vycházela podle ideologických generově-feministických potřeb. Stačí si všimnout, že autorka uvádí BRUTTO data (neočištěná), zatímco jinde včetně wikipedie jsou data běžná. Proč asi? No protože, potřebovala zahřmět o diskriminaci žen - a zfalšovat data.


  Kolik máme v České republice ženských spolků? Kolik tam jde dotací od státu, norských fondů a odjinud? Kolika penězi se dotují genrová studia a záležitosti? - A teď recipročně, když se lijí obrovské peníze do ženských plačků a řešení "diskriminace žen", kolik takto stát podporuje na mužské záležitosti? Nic.

  Když je někde méně žen, tak to se všude řve o diskriminaci žen. Když je někde mnoho žen a málo mužů - neslyšel jsem ani nejmenší náznak o řvaní o diskriminaci mužů a zvýhodňování žen.

  Řvou české ženy, jak je hrozné a špatné, že jim český stát platí snad nejdelší mateřskou v Evropě? Ale že by toto zohlednili při srovnání s jinými státy - to ani náhodou. České ženy nestojí o rovná práva, ony potřebují najít tu diskriminaci, i kdyby nikde nebyla - potřebují ze sebe dělat utlačované chudinky, a týt z toho, co jim nenáleží.

  České ženy velice pálí dobré bydlo, a budou toho jednou strašně litovat.

  A já si za trest, protože vyšel na měšci tento článek, udělím půl roku nečtení čehokoli od firmy Internet Info - nejen měšce. Bude to můj soukromý protest za přinesení tohoto článku, pod kterým diskutujeme. Tyto americké a západní nesmysly: pozitivní diskriminace, nenávist k bělochům, nenávist k mužům, nenávist k heterosexuálům, nenávist k původní české a evropské kultuře - blbněte si zde na webu, ale já se těchto nesmyslů účastnit nebudu. Takže až do léta 2018 budu mít všechny webové adresy Internet Infa zablokované v /etc/hosts - a blbněte si vycucanými daty o diskriminaci třeba mimozemšťanů na Betelgeuze.

  Mimochodem mimozemšťané z Betelgeuze jsou u nás diskrimováni skutečně. Jak je možné, že v každé firmě je většina pozemšťanů a minimum mimozemšťanů? Neměly by se udělat kvóty na 50% zastoupení mimozemšťanů? A co jejich platy? Když už blbnout, tak na kvadrát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).