Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od Jan Holík - Pracoval jsem v 10 korporátech, podnikám a o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2017 10:01

  Jan Holík (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Pracoval jsem v 10 korporátech, podnikám a o ženách můžu říct především to, že nedosahují tak dobrých výsledků, protože:

  1) Neznají uměřenost - jednají často jen v extrémních polohách stylem ode zdi ke zdi. Buď na něčem záleží maximálně a málem by pro to zemřely a pokud ne, tak to nemá smysl řešit vůbec.

  2) Neprojevují respekt nepříteli - jsou-li s někým ve sporu, opět se projevuje bod 1 a nejsou schopné mu projevit základní respekt a tím konflikt eskalují až tam, kde by normálně vůbec nebyl.

  3) Berou si věci osobně - pokud se jich osobně něco dotkne, zapomenou na to většinou až tři dny po smrti a jsou schopné obětovat cokoliv, aby to dotyčnému vrátily.

  To jsou hlavní důvody proč v korporacích ženy nedosahují takových úspěchů jako muži. Jen málokterý muž si totiž dokáže vytvořit tak silné a zaryté nepřátele jako proti sobě umí postavit ženy.

 • 3. 11. 2017 10:14

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  No, pane Holíku, jestli tohle budou číst ženy, váš diskusní post, to tedy dostanete co proto. Tohle bych si netroufnul. Dostanete, že jste macho. V něčem ale máte možná asi trošku pravdu. Četl jsem zajímavou úvahu jednoho právníka, co se vyznal v psychologii, že by ženy neměly být soudkyně... Něco na tom může být. Já tady všem, kdo mne napadají, že nejsem advokát, zopakuji, že jsem nikdy advokátem být nechtěl, chtěl jsem být soudcem, neměl jsem problém s kvalifikací, odborností, jen jsem jaksi neuspěl u psychologických testů - nevyšel jsem z něj jako robot bez emocí, zkoušející psycholog mi vysvětlil, že bych byl subjektivní - vysvětlím jednoduše na ilustrativním příkladu - řekněme, že jsem trestní soudce: stejný trestný čin - jedna obžalovaná - krásná ženská, s milým úsměvem, cudně se usmívá, hází smutné oči, tvrdí, jak činu lituje, že bude sekat dobrotu - odejde s podmínkou. A druhý obžalovaný: sebevědomý nesympatický chlap, příslušník jisté minority, kterou nemám rád a jsem vůči ní předpojatý - dostane to natvrdo (nepodmíněně) na horní hranici trestní sazby. Tohle mi vyšlo z testů. Proto nejsem soudce, ale právní publicista. Ovšem ten právník psal, že se ženami cloumá psychika, hormony, zvláště že by ženy neměly soudit kolem menstruace, teď nevím jestli před ní, během ní nebo po ní. Ano, ženy, holčičky jsou tu od toho, aby byly maminkami (jenom debilka může napadat pana básníka Žáčka za taková slova), proto mají menstruaci, ale nedekvalifikuje je to třeba pro posuzování lidských osudů? (Vidíte, tohle nikdo při výběru soudců, aspoň, když já jsem se o tohle povolání ucházel, v úvahu nebral.) Jsme prostě odlišní. V něčem je lepší žena, v něčem muž. Proto si dovedu přestavit, že v povoláních, které jsou naopak doménou žen, mají ženy vyšší příjem. O tom se jaksi nemluví, že? Ženy mám rád a všechny normální ženy zase mají rády muže - lituji všechny ty feministické zoufalky, které nikdo nepohladil, nepomiloval a jsou na tom až tak, že nenávidějí muže.

 • 3. 11. 2017 11:58

  Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

  Vidíte, a to je bohužel častý předsudek mužů, že feministky jsou všechno jenom zoufalky, které nemají chlapa, či snad že tyto ženy dokonce muže nenávidí a chtějí jim škodit či se jim za něco mstít. A další mužský předsudek je, že každá žena, která nesouhlasí s jejich tvrzením, že u nás neexistuje platová ani žádná jiná diskriminace žen, musí být vždy automaticky feministka. S takovým přístupem pak můžete jakékoli stížnosti žen na cokoli snadno smést ze stolu s pohrdlivým odfrknutím "To jsou jen feministické kecy!" a nemusíte se zabývat tím, jestli ty stížnosti třeba nejsou v něčem oprávněné.

 • 3. 11. 2017 15:01

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Klidně přitvrdím ve svých názorech. Feministky třeba měly zlého tátu, proto nemají rády muže. Rozhodně si myslím, a vrhněte se na mne (rovnou říkám, že to ani náhodou nejsou totožné množiny a průnik mají nejspíš minimální - když budu hledat paralely mezi feminismem a lesbami), že lesby (gayům nerozumím, myslím si, že jsou to mamánci, závislí na své matce, kteří si myslí, že každá žena je bude rozmazlovat jako jejich matka (k tomuto názoru viz Hospodářské noviny 13. 2. 2006, kde je můj článek na toto téma vycházející z empirických zkušeností, pozorování) - proč by to dělala, chce chlapa, partnera - nebo dekadentí lidé, kteří už roupama nevědí coby... omluvte mne, je to můj laický názor, vyjadřuji se jako čtenář, ne jako autor, svým oborům práva rozumím a troufám si publikovat na Měšec.cz i v odborných titulech, tady se vyjadřuji jako každý jiný, jako Pepa z depa a nejsem přitom anonymní, klidně se podepíši, nechť odborník - psychiatr, sexuolog, genetik dokáže, že plácám nesmyly...) - takže lesby jsou ženy, které mají tu smůlu, že nepoznaly něžného mazlivého muže, to pokud jde o sex a erotiku, podobně si tedy myslím, že feministky jsou ženy, které zažily zlého otce, zlého bratra atp., prostě netolerantního hloupého povýšeného necitlivého muže a ono je to poznamenalo. Obávám se, že dnešní společnost směřuje k jakémusi unisexu, k jakýmsi bezpohlavním bytostem, aby muž byl napůl ženou, žena na půl mužem. Někdo tu píše o válce pohlaví, já myslel, že poslední byla a bude Dívčí válka ve Starých pověstech českých a ejhle už tu dlouho máme něco podobného jinými metodami. Proč? Opakuji - mám rád ženy. Ať jsou premiérky, jeřábnice, vojákyně, muži učitelé v mateřské školce (jen to děckám prospěje) atp., ale žena musí zůstat ženou, muž mužem a musí se milovat (nemyslím každý s každým) a ne válčit.

 • 3. 11. 2017 15:17

  Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Zatracená práce, teď mi to došlo: Jaká mateřská školka? V Británii prý onehdy rozhodli, že místo maminka a tatínek budou říkat jen a jen rodič nebo tak nějak, promiňte, já ty genderové hlouposti vždy přeletím, moc je nevnímám, filtruji informace, abych neměl v hlavě piliny. Jaká mateřská školka? Matka je přece žena. (To jen ústavní soudkyně Šimáčková se nás snaží přesvědčit, že to může být muž...) Rodičovská školka! To je genderově čisté, dámy! Tak a máte to, feministky! I v ČR, onehdy jsem o tom četl reportáž je několik mužů - učitelů v MŠ, pár pitomých rodičů protestuje, ale většina je spokojená, protože děcka jsou úplně nadšená. Doma také přece mají tatínka a maminku, tak proč by chlap, co má rád děcka a nestačí mu jen vlastní, nemohl být učitelem v mateřské školce? Řvou snad ti muži, že to má být rodičovská školka? Nebo dokonce tatínkovská školka?! Jistě že muž si jenom užije početí dítěte a pak má 9 měsíců voraz, žena biologicky udělá pro děcko více, ale dítě potřebuje, až se narodí, dobrou maminku a dobrého tatínka. Dneska je normální být svobodnou matkou. Ženy i výslovně hledají jen muže na oplodnění. Díky Bohu (nejsem věřící, po mém bych řekl díky Přírodě) se podařilo zamítnout návrh zákona, podle kterého by osamělé ženy měly mít právo na umělé oplodnění. Jakým právem připraví ta žena děcko - chlapečka o mužský vzor? Jakým právem připraví děcko - holčičku o to, aby si prostřednictvím táty utvářela svůj budoucí vztah k mužům? A abych dodal něco jako právník! Donedávna byli diskriminováni muž, tak třeba až rodičovská dovolená přinesla rovnoprávnost mužů a teprve nedávno, to je tak 2 či 3 roky byli zrovnoprávněni muži pečující o dítě v důchodové oblasti, ženám se to počítalo, muži měli smůlu, dopláceli na to muži, kteří dostali děcka do své výchovy, nebo vdovci.

 • 3. 11. 2017 22:16

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Máte pravdu. Kdysi jakýsi klasik řekl, že "doba, vymknuta z kloubů, šílí". Ja taky šílím, když vidím, jaké nesmysly vymýšlejí na západ od nás, co si z nich už skoro 30 let bereme zářný vzor pro budování naší společnosti. Už nemůže být matka a otec, protože to není správně genderově in, už zavádějí pojmy jako "rodič 1" a "rodič 2", dokonce přišli na to, že by měl být taky "rodič 3", aby se prý někdo necítil nerovnoprávný nebo utiskovaný, když ho nazveme otcem nebo matkou. Babiš má asi křišťálovou kouli, když kupuje kliniky na umělé oplodňování, protože já mám dojem, že západní šílenci mají v plánu, že se za nějakých 50 lidstvo přestane rozmnožovat normálními způsoby, ale masově nastoupí umělé oplodňování. Ještě že vědci ještě nevymysleli umělou dělohu, to už by ten konec lidstva nastal rychleji. My už tak potíráme roli mužů a žen ve společnosti, že když muž přidrží ženě dveře při vstupu do místnosti nebo jí přidrží kabát, tak je to označeno za sexuální harašení, přičemž genderoví šílenci zcela odmítají pojmy jako úcta nebo galantnost. Guth-Jarkovský už se musí v hromě obracet a rotovat jako větrák! Učitelka na škole v přírodě dohlíží na šestileté děti, aby byly umyté a hned je to označeno za sexuální harašení. Jiná potrhlá moderní a děsně IN madam místo nápravy logopedických vad začne v chování malého dítěte hledat sexuální podtext, ve své pomatenosti rozvrátí rodinu a otce dětí dožene k sebevraždě. Jsme ještě normální společnost? Může v této společnosti matka umývat kojence mužského pohlaví, aby nebyla nařčena ze sexuálního zneužívání? Pak slyšíte, že muž - policista odmítá mýt své tříleté dcery, protože jako policista se setkal právě s obviněním ze sexuálního zneuživání dětí rodičem. Kdo je ale bude mýt, když bude matka několik dnů třeba v nemocnici? Sousedka? Sociálka? Neharaší nám už trochu víc, než by bylo zdrávo?

  A s diskriminací mužů - samoživitelů, kteří vychovali děti a neměli za to nárok na dřívější odchod do důchodu, máte taky pravdu. To byla obrovská nespravedlnost vůči mužům. Leč současná společnost se podpory rodin a rodičovství chopila zcela nesprávně: řekli, že nic takového nebude a postupně začali ženám prodlužovat věk odchodu do důchodu tak, aby šli všichni, jak muži, tak ženy, do důchodu v 65 letech. A punkt, vážení. za pár let bude naprosto jedno, kolik kdo měl dětí nebo zda jde do důchodu muž nebo žena, všem se měří stejným metrem. Chtěli jste to? Máte to mít. Jak to dělali komunisti, když za nich odcházeli do důchodu muži v 60 letech, ženy v 58 a dřív, v závislosti na počtu vychovaných dětí? A to ještě nemluvíme o tom, že za onoho režimu nebyli nezaměstnaní, takže práci měli i lidé v těsně předdůchodovém věku. (Ne že by se mi po tom režimu stýskalo, ale některé věci už byly docela vychytané, ty jsme rozvracet nemuseli)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).