Hlavní navigace

Názor k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od Jarmila - Dívka potvrzení přinesla, protože to bylo v době,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 8. 11. 2017 10:09

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Dívka potvrzení přinesla, protože to bylo v době, kdy bylo pro čerstvé absolventy bez praxe sehnat jakoukoli práci. Firmy je nechtěly, že nemají praxi, oni ale neměli kde a jak tu praxi získat, když je formy nechtěly. Dokonce to řešil i Úřad práce, takže naše Firma v té době zaměstnávala několik absolventek a ÚP jim kompletně refundoval plat po celý rok. Poté přestal a holčinám skončil pracovní poměr na dobu určitou.
    Stejně se tak se chlapů nikdo nikdy neptal, kolik mají dětí nebo jestli vůbec nějaké mají, případně jak to mají pořešené v době nemoci dětí. Ja vím, že to je pro zaměstnavatele nepříjemné, když žena nepřijde do práce, protože dítě třeba dostalo chřipku, ale to má to dítě strčit na 14 dní do dětského domova? Kolik mužů zůstává doma s nemocnými dětmi? A pokud zůstává doma žena, jak k tomu přijde v době, kdy jí bude vypočítáván důchod z celoživotního výdělku? Pokud bude mít dítko, které chytí každý bacil, který letí kolem, nejenomže bude v produktivním věku bita na výdělku, ale bude bita ještě xx let v důchodu. Takže úžasnými zákony docilujeme stavu, kdy se lidi bojí mít děti, protože výchova dětí je strhává k hranicím chudoby, ale na druhou stranu se nám množí vrstva lidí, kteří nepracují a pracovat nebudou, protože ty podporujeme takovými dávkami, které jsou vyšší než příjem za práci. Ti pak mají dětí víc a společnost se dostává do začarovaného kruhu, kdy se nefachčenkové množí jako králíci. Pak se divíme, že chytřejší mladí odcházejí do zahraničí (kdybych byla mladší, šla bych taky).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).