Hlavní navigace

Názor k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od jezevec - ten mýtus o méně placených ženách je už...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 11. 2017 15:46

    jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    ten mýtus o méně placených ženách je už poměrně únavný.
    kdyby ženy dělaly nejen stejnou práci jako muž, ale i STEJNĚ jako muž, za méně peněz - zaměstnavatel by byl leda kretén, kdyby nějaké muže vůbec zaměstnával. zaměstnával by jenom ženy. důsledkem čehož by cena ženské práce na trhu stoupala, až by se dostala k rovnovážnosti nabídky a poptávky. která oceňuje, jak JINAK (a neříkám, že hůř nebo méně) ženy pracují než muži. důkazem čehož jest - že ženám už nejméně padesát a přinejmenším třicet roků nikdo nebrání být zaměstnavatelem, ale stejně stav v platech zustává statisticky nakolněn v neprospěch ženských mezd, přestože žen je v dospělé populaci VÍCE než mužů.
    zřejmě tedy především ženy samy netouží stát se zaměstnavatelem, nechtějí zastávat lépe placená místa, a nejsou ochotné dávat ženám vyšší mzdy. dodávám - díky bohu. díky všemohoucímu i přírodě za každou ženu, která je především ženou, a až teprve potom dělnicí či kariéristkou. i kdyby to mělo stát nějakou kačku, kterou jí pak přinese domů ten muž.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).