Hlavní navigace

Názor k článku Jak se liší plat za stejnou práci u muže a u ženy? od Jarmila - Já ty Sověty upřesním: nemyslela jsem masový nástup...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 11. 2017 10:57

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Já ty Sověty upřesním: nemyslela jsem masový nástup žen do výroby POUZE v Sovětském Svazu, ženy makaly ve fabrikách i jinde, a to už od počátků průmyslové revoluce, tedy cca od pol. 19. století. Vdaných žen mezi nimi ale tolik nebylo, protože ty se fakt musely starat o rodinu, spousta žen se taky snažila si vydělat jako svobodná dívka peníze, potřebné pro založení domácnosti, po sňatku už drtivá většina z nich ani pracovat nemohla, právě kvůli péči o rodinu, což byla při tehdejším stavu domácí techniky opravdu práce na plný úvazek. Myslela jsem stav, kdy se v Sovětském Svazu zbláznili a mysleli si, že se žena vyrovná mužům ve všech možných myslitelných pracích, a to i takových, na které prostě nemá tělesnou konstituci: žena-jeřábnice, traktoristka, hornice. Naštěstí jim postupně došlo, jaký nesmysl propagují.
    Jen tak pro zajímavost: i první žena kosmonautka byla vlastně pokusem, jak žena snese cestu do vesmíru a jestli po uskutečnění této cesty bude moci mít děti a jestli ty děti pak budou zdravé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).