Hlavní navigace

Vyznejte se v cenách barevných linek

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 10. 2012

Hovory na nadstandardně zpoplatněné linky se mohou výrazně prodražit. Přitom jen stačí znát systém čísel těchto barevných linek, který nám na první pohled napoví, kolik za minutu hovoru opravdu zaplatíme.

Například ne všechny linky, jejichž číslo začíná osmičkou, musí být levné. O charakteru napovídají první tři číslice. Za zelenou linku neplatíte nic, u modré a bílé linky už se cena hovoru dělí mezi volajícího a volaného. Tyto linky používají například i banky, proto se na začátku hovoru raději informujte, kolik vás stojí minuta hovoru.

Naopak ne všechna čísla začínající devítkou musí být drahá. Například předvolba 910 značí volání přes internet, čísla začínající 97 používají České dráhy, armáda a policie. 

Čísla drahých prémiových linek vždy začínají předčíslím 90, třetí číslice uvádí charakter služby a čtvrtá a pátá udávají cenu hovoru za minutu. Pouze u čísla začínající na 905 je cena hovoru vyjádřena čtvrtou a pátou číslicí krát deset. Za tento hovor tak můžete zaplatit i 990 Kč. Čtěte více: Legální finta: 990 Kč za minutu hovoru nebo jednu SMS

Podrobnou tabulku s předvolbami, cenami a způsobem účtování u barevných linek si můžete nechat bezplatně zaslat na svůj e-mail z webu časopisu dTest. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).