Hlavní navigace

Korekce přijde. Jde jen o to, zda dříve nebo později

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože se trhy tvářily celkem klidně, statistika ukazuje velmi divný týden. Smutek z odchodu bezmála 900 milionů korun ale nemusí být velký – uvidíme, kolik z těchto peněz se objeví v jiných fondech příští týdny.

Najednou skončilo investiční období hned čtyř zajištěných fondů, jejichž klienti si sami dohromady odnesli hned miliardu a čtvrt. Nebýt této „vlny“, dostali bychom celkem přijatelnou situaci: fondy peněžního trhu se dostaly k pěkným 120 milionům korun, když sám stabilizovaný ISČS Sporoinvest zvládl přes 70 milionů a dokonce i KBC Multi Cash ČSOB se dostal z pytle a zvládl přes 40 milionů korun.

Podílové fondy ve 33. týdnu
Podílové fondy V mil. Kč
peněžního trhu 117
dluhopisové 24
smíšené  –23
akciové 10
zajištěné  –1001
celkem  –873

Roční výkonnost zatím pokulhává

Dluhopisové fondy zatím jen pomaloučku chytají druhý dech a přes jejich návrat pěkných výkonů zatím moc veřejnost nezaujali, jen snad ČPI korporátních dluhopisů dostal dalších 10 milionů a překročil úctyhodnou objemovou laťku 1,6 miliardy korun. Není se co divit, když skoro 22 % za půlrok mu vyneslo roční výnos už k 5 %. Další zajímavý fond je ING Slovenský dluhopisový, který přilákal 1,2 milionu eur, tedy kolem 30 milionů (našich) korun.

Smíšené fondy v očistci stále jen úpí a zřejmě ještě dlouho budou: chlubit se zatím moc čím nemají, protože retailový investor nejvíc kouká na roční výkonnost.

Akciové fondy si sice už připisují pěkné zisky, ale v podstatě o nich platí totéž, čili roční výkony vyvolávají negativní reakce (místo aby vyvolávaly nákupní nálady, jako když je výprodej).

Tip do článku - účto fakturace duben

Podílové fondy ve 33. týdnu

Minikorekce se rozprášila

Na akciových trzích je očekávání korekce již na sázkovou kancelář. Tu minikorekci, k níž se schylovalo v týdnu, nakonec odvál další vír nákupní vášně. Tedy zejména ve střední Evropě, zatímco Amerika se v pátek zalekla a zůstala s nulovým týdnem na číhané.

Praha se však nenechala vyrušit a čtvrtkem s 4,66 % odpálkovala všechny medvědy. Korekce však přijde, jen jestli dřív nebo až později. Na co vsadíte? Prodat? Ještě neprodat? Dokonce (při)koupit?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem měsíčníku pro finanční poradce s názvem PROFI PORADENSTVÍ & FINANCE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).