Hlavní navigace

Korekce přijde. Jde jen o to, zda dříve nebo později

Přestože se trhy tvářily celkem klidně, statistika ukazuje velmi divný týden. Smutek z odchodu bezmála 900 milionů korun ale nemusí být velký – uvidíme, kolik z těchto peněz se objeví v jiných fondech příští týdny.
Petr Fejtek 17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Najednou skončilo investiční období hned čtyř zajištěných fondů, jejichž klienti si sami dohromady odnesli hned miliardu a čtvrt. Nebýt této „vlny“, dostali bychom celkem přijatelnou situaci: fondy peněžního trhu se dostaly k pěkným 120 milionům korun, když sám stabilizovaný ISČS Sporoinvest zvládl přes 70 milionů a dokonce i KBC Multi Cash ČSOB se dostal z pytle a zvládl přes 40 milionů korun.

Podílové fondy ve 33. týdnu
Podílové fondy V mil. Kč
peněžního trhu 117
dluhopisové 24
smíšené  –23
akciové 10
zajištěné  –1001
celkem  –873

Roční výkonnost zatím pokulhává

Dluhopisové fondy zatím jen pomaloučku chytají druhý dech a přes jejich návrat pěkných výkonů zatím moc veřejnost nezaujali, jen snad ČPI korporátních dluhopisů dostal dalších 10 milionů a překročil úctyhodnou objemovou laťku 1,6 miliardy korun. Není se co divit, když skoro 22 % za půlrok mu vyneslo roční výnos už k 5 %. Další zajímavý fond je ING Slovenský dluhopisový, který přilákal 1,2 milionu eur, tedy kolem 30 milionů (našich) korun.

Smíšené fondy v očistci stále jen úpí a zřejmě ještě dlouho budou: chlubit se zatím moc čím nemají, protože retailový investor nejvíc kouká na roční výkonnost.

Akciové fondy si sice už připisují pěkné zisky, ale v podstatě o nich platí totéž, čili roční výkony vyvolávají negativní reakce (místo aby vyvolávaly nákupní nálady, jako když je výprodej).

dan_z_prijmu

Podílové fondy ve 33. týdnu

Minikorekce se rozprášila

Na akciových trzích je očekávání korekce již na sázkovou kancelář. Tu minikorekci, k níž se schylovalo v týdnu, nakonec odvál další vír nákupní vášně. Tedy zejména ve střední Evropě, zatímco Amerika se v pátek zalekla a zůstala s nulovým týdnem na číhané.

Praha se však nenechala vyrušit a čtvrtkem s 4,66 % odpálkovala všechny medvědy. Korekce však přijde, jen jestli dřív nebo až později. Na co vsadíte? Prodat? Ještě neprodat? Dokonce (při)koupit?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).