Společnost Taxify nebude respektovat předběžné opatření Městského soudu v Praze a nadále bude své služby v Česku nabízet. Oznámila to v tiskovém prohlášení.
Na soud se obrátila konkurenční společnost Liftago a na začátku týdne to vedlo k vydání předběžného opatření, podle kterého se má Taxify zdržet provozování a zprostředkování taxislužby na území Plzně, Českých Budějovic, Olomouce a Ostravy.
Opakuje se to, co jsme již v minulosti zažili. Jsme přesvědčeni, že žádnou z činností, kterých by se měla společnost Taxify na základě předběžného opatření zdržet, společnost Taxify neprovozuje a tudíž je toto soudní rozhodnutí nesplnitelné a nevykonatelné,
říká Jan Novosad, mediální zástupce Taxify.
Náplní činnosti společnosti Taxify je pouze vývoj, provozování a zdokonalování softwarové platformy, s jejíž pomocí se řidiči mohou spojovat s cestujícími, kteří shánějí odvoz z bodu A do bodu B. Taxify se tak nedopouští žádného protiprávního jednání, když tato činnost není v České republice zakázána,
dodává Novosad.
Liftago a další kritici služeb, jako jsou Taxify nebo Uber, si ale u soudů stěžují na to, že nová konkurence nedodržuje zákonné podmínky pro provozování taxislužby, kterou podle nich ve skutečnosti provozují.
Navzdory svým nedávným prohlášením nechává Taxify své řidiče vozit zákazníky nejen bez splnění potřebných zákonných požadavků, ale také bez prověření trestní bezúhonnosti,
říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel společnosti Liftago.
Taxify už stejně reagovalo na předběžné opatření soudu, který rozhoduje o stížnosti plzeňských taxikářů. Ani toto rozhodnutí soudu firma nerespektuje.
Jsme připraveni plně spolupracovat se soudy, které se kauzou budou zabývat. Věříme, že se soud, i po prostudování argumentů z naší strany, přikloní k naší argumentaci. Služby Taxify tak budou nadále dostupné všem uživatelům aplikace (jak řidičům, tak cestujícím) bez jakýchkoli omezení,
říká Novosad za Taxify.
Firma je odhodlaná v Česku působit i nadále a plánuje rozšíření aktivit i do dalších měst. Aktivně vytipováváme města, jejichž obyvatelé by o naši službu mohli mít zájem,
pokračuje Novosad.
Jednoduché to ale firma a řidiči, kteří přes ní jezdí, v Česku zřejmě mít nebude. Kromě zmíněných předběžných opatření si o víkendu na řidiče Taxify „posvítili“ úředníci v Ostravě. Společně s policií spustili velkou kontrolu, během které zabavili auto každému, kdo nesplňoval všechny náležitosti taxikáře podle silničního zákona a nezaplatil na místě uloženou kauci. Informuje o tom server idnes.cz.