Hlavní navigace

J&T Banka loni více jak zdvojnásobila zisk. Dařilo se jí v investicích

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 4. 2018

Privátní J&T Banka uzavřela rok 2017, dle auditovaných  konsolidovaných výsledků, s čistým ziskem ve výši 2,2 miliardy korun. To je více jak dvojnásobek oproti roku 2016, kdy banka hospodařila s čistým ziskem ve výši 0,95 miliardy. 

K výraznému meziročnímu nárůstu čistého zisku přispěl zejména růst čistého zisku z obchodování, který dosáhl výše 0,43 miliard korun (meziročně +0,38 mld. Kč). Banka je dlouhodobým tvůrcem trhu pro akcie na pražské burze, a již sedmým rokem i aktivním tvůrcem trhu pro aktuálně více než tři desítky dluhopisových emisí na pražské i bratislavské burze.

V roce 2017 banka na burzy uvedla celkem osm emisí dluhopisů v celkovém objemu 15,95 miliardy Kč. Celkový objem emisí za loňský rok dosáhl úrovně 18,3 miliardy Kč, kde byly umístěny i emise z roku 2016. Mezi novými emitenty, pro které banka zajišťovala vydání dluhopisů, byly například Sazka Group a její pětileté dluhopisy v objemu 200 milionů euro nebo společnost Emma Gamma se svými pětiletými dluhopisy v celkovém objemu 280 milionů euro.

Rok 2017 byl pro banku historicky nejlepším i z pohledu klientských investic. Objem majetku v podílových fondech J&T vzrostl o 6,63 miliardy korun na 22,1 miliardy korun (+43 %). 

Banka v loňském roce poskytla úvěry v celkovém objemu 14,807 miliard korun. 

V letošním roce je pro banku hlavním úkolem zajištění dostatku investičních příležitostí. Jako banka jsme připraveni profinancovat až 24 miliard korun nových projektů. Vnímáme přetrvávající poptávku po nových investičních možnostech a naším úkolem je pro naše klienty takové nalézt a realizovat je, doplňuje k výsledkům Štěpán Ašer, Generální ředitel J&T Banky.

Vlastní kapitál banky na konci roku 2017 činil 19,48 miliardy korun. Dostatečná kapitálová vybavenost umožňuje bance i v dalších letech růst a rozvoj. Kapitálová přiměřenost dosáhla ke konci roku úrovně 15,98 procenta. Bilanční sumu banka loni navýšila o 7,4 procenta na 143 miliard korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).