Hlavní navigace

Vstupenky na zápasy

Sdílet

Vstupenky bylo a je velmi obtížné sehnat. Všechny byly rozprodány během 5ti minut po uvedení do prodeje. Až 140 tisíc lístků chtěli fanoušci po ČMFS, ale do prodeje bylo dáno pouhých 31 tisíc. Proběhlo ještě pár kol, kdy bylo možné lístky získat, ale jen málokomu se to podařilo. Jednou z variant levnějších lístků bylo zakoupení na místa se sníženou viditelností, které ČMFS poslal do prodeje koncem dubna. Jejich cena byla o 40 % nižší než cena původní. Řada Čechů ještě získala vstupenky přímo od FIFA.

Vstupenky jsou vydávány na jméno, ale je možné je legálně převést. Na jméno jsou vydány i vstupenky distribuované Českomoravským fotbalovým svazem, přestože na nich jméno uvedeno není.

Změny údajů na vstupence

Změnám údajů na vstupenkách (týká se především převodu vstupenky z osoby na osobu) není principielně bráněno. Platí ale jistá omezení:
  • Vstupenky zakoupené prostřednictvím www.fifaworldcup.com – změny údajů o držiteli vstupenky lze provádět v servisních centrech, která jsou umístěna v blízkosti stadionů.
  • Vstupenky zakoupené z kvóty ČMFS – změny údajů o držiteli vstupenky lze provádět v Sekretariátu ČMFS, Diskařská 100, Praha 6 – Strahov.

ČMFS navíc vypsal konkrétní časy, kdy lze vstupenky převést. Bližší podrobnosti naleznete na stránkách ČMFS.

Maskot MS v kopané Německo 2006

Jak lze ještě získat vstupenky?

Lístky se navzdory vysokému zájmu dají stále sehnat. Bohužel především od překupníků a spekulantů. Internet je plný inzerátů, kde kdosi prodá lístky, cena většinou „dohodou“. Cena vstupenek se pak pohybuje od 3 500 Kč výše, přičemž nejčastěji jsou nabízeny v cenovém rozmezí od 7 000 Kč do 10 000 Kč. Zvláště za lepší místa počítejte s cenou i mnohem vyšší – a totéž platí i v případě postupu České republiky ze základní skupiny.

Vstupenky na zápasy lze získat ale i jiným způsobem, než nákupem na „sekundárním“ trhu. Řada společností je nakoupila (či získala výměnou za sponzoring mistrovství či jednotlivých týmů) s cílem využít je k marketingovým účelům. Lístky tak můžete vyhrát v různých spotřebitelských soutěžích. Tedy, přesněji řečeno, mohli jste vyhrát. Několik desítek soutěží a anket, v nichž lístky bylo možné vyhrát, je již uzavřeno. Zbývá snad jediná šance:

Jste-li příznivcem karetních her, máte ještě šanci. Sázková společnost Sportingbet uspořádala pockerový turnaj o 2 vstupenky. Kvalifikační utkání se hrají každý den až do 10. června 2006, finálový turnaj se uskuteční 11. června 2006. Do finále má sice postoupit jeden z pěti přihlášených, ovšem vstupenky si nakonec odnesou jen dva hráči. Překážkou též je startovné ve výši 1,10 USD.

Je možné, že se ještě nějaké soutěže objeví a že budou uvolněny do prodeje další vstupenky – zejména pokud se podaří české reprezentaci postoupit ze základní skupiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).