Hlavní navigace

Doprava a ubytování

Sdílet

Hamburk stadion

Dopravit se na mistrovství světa můžete buď „po vlastní ose“, nebo s cestovní kanceláří. V každém případě při své výpravě na mistrovství světa počítejte s tím, že se zápasy hrají na dvanácti stadionech dvanácti různých měst. Stěhování se nevyhla ani česká reprezentace, která své úvodní zápasy hrála ve třech městech:

  • 12. 6. od 18:00 – Gelsenkirchen (USA x ČR) – už odehráno (0:3)
  • 17. 6. od 18:00 – Kolín nad Rýnem (ČR x Ghana) – už odehráno (0:2)
  • 22. 6. od 16:00 – Hamburg (ČR x Itálie) – už odehráno (0:2)

Českou reprezentaci čeká již jen jediné stěhování – z mistrovství domů.

Cena obousměrné autobusové jízdenky do oblasti mistrovství světa v Německu se pohybuje kolem 1 500 Kč.

Gelsenkirchen stadion

Zpáteční letenky můžete získat v ceně kolem 1 000 Kč, ovšem k nim je třeba připočíst další cca 2 000 Kč letištních tax. Navíc je jen velmi málo pravděpodobné, že byste získali letenku s příletem v den zápasu a s odletem krátce po zápasu. Je proto třeba počítat s potřebou ubytování v rozmezí několika dnů.

Využijete-li svůj automobil, počítejte s trasou z Prahy do Gelsenkirchenu přibližně 720 km, do Kolína nad Rýnem přibližně 715 km a do Hamburgu přibližně 630 km a s cenou pohonných hmot v Německu vyšší než v České republice. Na německých dálnicích neplatíte mýtné ani dálniční známky.

Kolín nad Rýnem stadion

Ubytování

Plánujete-li ubytování, je vhodné si ho zajistit co nejdříve. V období velkých světových událostí jsou pokoje velmi rychle rezervovány a nemuseli byste ubytování sehnat vůbec. Cena jednolůžkového pokoje se pohybuje cca od 60 EUR na jednu noc výše.

Cestovní kanceláře

Cestovní kanceláře se chopily své příležitosti a téměř všechny připravily zájezdy na mistrovství světa. Jelikož není kromě zápasů ve skupině naše účast na MS jistá, je pochopitelné, že cestovní kanceláře zatím ani jiné zájezdy nenabízejí. Nejčastější je pobyt s dopravou autobusem a délkou 2 dny, přičemž v ceně není vstupenka, kterou si musí každý zajistit sám. Cena zájezdů se pohybuje okolo 2 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).