Hlavní navigace

šeky

Banka neproplatila šek na 60 eur, poplatek ale tvoří více jak polovinu

Pro inkasa šeků platí přesná pravidla. Když banka ví, že se šek proplatit nepodaří, nemůže jej inkasovat jen pro výběr poplatku.

Doba čtení: 5 minut

Datové schránky snadno a rychle

Vše v jednom. Tak se dá popsat nový web o datových schránkách. Zde může najít uživatel datové schránky informace i služby Informačního systému datových schránek (ISDS).  Přihlášení do datové schránky bylo rozšířeno o další způsoby. „Jde…

Česká pošta nedoručuje zásilky tak, jak by měla

Česká pošta se nesnaží doručovat balíky a doporučené zásilky. Místo toho je rovnou ukládá na pobočkách. Doručovatelé také mnohdy ani neinformují adresáta o tom, že si má zásilku vyzvednout. Ze strany České pošty navíc bylo zjištěno opakované…

10. 6. 2011 9:27

Vypsat neplatnou směnku je až bolestně jednoduché

Neplatnost směnky způsobíte jedním nevhodným slovem. Ohledně data a místa splatnosti je ale zákon a soudy dost benevolentní.

Doba čtení: 6 minut

Pozor na fígle se směnkami. Stačí jedno chybné slovo a je neplatná

Stačí malá chyba nebo snad úmysl při vystavování směnky a při jejím uplatnění zjistíte, že máte v ruce jen cár bezcenného papíru.

Doba čtení: 4 minuty

Dočkáme se pohodlnějšího čekání na poště?

Česká pošta změnila svůj koncept přestavby poboček a přiklání se k nové myšlence. Upustila tak od původního projektu, který byl technicky i finanční náročný a zaměřila se na jiný, levnější a, podle generální ředitelky České pošty Marcely Hrdé, také…

13. 10. 2010 14:02

Zlatý Měšec 2010: Nejlepší finanční instituce

Šestý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Zapojením do ankety můžete získat zajímavé ceny, ale hlavně vy sami rozhodnete, která finanční společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

9. 11. 2009 9:43
Doba čtení: 4 minuty

Platíme šekem: Jak vypsat šek a jak ho inkasovat?

Přestože šeky vyklízejí pole platebním kartám a bezhotovostním převodům, stále se s nimi můžete setkat a jejich použití je v některých situacích vhodnější, než ostatní platební alternativy. Šekem lze dokonce ušetřit i za drahé zahraniční platby.

Doba čtení: 7 minut

Zlatý Měšec 2009: Nejlepší finanční instituce

Pátý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Zapojením do ankety můžete získat zajímavé ceny, ale hlavně vy sami rozhodnete, která finanční společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

Doba čtení: 4 minuty

Platíme šekem (2) – druhy šeků

Existuje několik typů šeků a podle toho se v praxi používají. Přestože dnes jde pomalu o archaický platební nástroj, jsou státy, kde je platba šekem běžná jako platba platební kartou u nás. A platba šekem může být někdy i jedinou možností, když potřebujete zaplatit.

Doba čtení: 5 minut

Platíme šekem (1)

Pro většinu lidí je šek starý platební nástroj, který pomalu vymírá. Přesto i dnes jsou situace, kdy je jeho použití výhodné. V české zemi jsme však éru šeků přeskočili, nahradily je platební karty. Jenže kartou všude nezaplatíte a šek může být pomocníkem.

Doba čtení: 2 minuty

Pozor na padělané šeky!

V poslední době se v Česku opět množí případy podvodů s padělanými šeky. Do bank s nimi míří hlavně lidé, kteří je získali při obchodování po internetu. Hrozí jim nejen zklamání a finanční ztráty, ale i nepříjemné vysvětlování na policii. Jaké šeky jsou nebezpečné a kterých se bát nemusíte?

27. 3. 2007 0:00
Doba čtení: 7 minut

Co je platební rozkaz?

Setkáváme se s tímto pojmem často. "Neplatil dluhy, a tak na něj soud vydal platební rozkaz," můžeme slyšet. Seznámíme se proto s právním vymezením tohoto institutu. Kdo a za jakých okolností může platební rozkaz vydat? A jak se lze proti němu bránit?

Doba čtení: 3 minuty

Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2004

Tým analýz a rozvoje finančního trhu Ministerstva financí dnes zveřejnil Zprávu o vývoji finančního trhu v roce 2004. Ministerstvo sdělilo, že zpráva shrnuje nejdůležitější změny v jednotlivých segmentech finančního trhu, zdůrazňuje hlavní změny a…

Osobní bankéř a šeky "na počkání"

Osobní bankéře zavádějí postupně všechny bankovní domy v České republice, velké nevyjímaje. Spokojenost s osobní bankéřkou banky z "velké trojky" i přes oceán projevila jedna z čtenářek Měšce. Kromě ochotných konzultací ji banka zaujala i kvalitou služeb.

Doba čtení: 2 minuty

Peníze sbalené na cesty

Nehodláte-li cestovat po světě v přestrojení za žebravého mnicha nebo si celou dovolenou jenom válet šunky u hotelového bazénu se službami „all inclusive“, budete na cestách potřebovat kromě jiného i peníze. Vzít s sebou si je můžete v různých podobách.

Doba čtení: 8 minut

Šikne se vám šek?

Také na dovolené v zahraničí s oblibou ztrácíte peněženku s veškerou hotovostí? Také se vám pokaždé poštěstí a někdo vás okrade? Zdají se vám poplatky za kvalitní mezinárodní platební karty příliš vysoké? Nechcete si kvůli nim zařizovat patřičný účet u banky? Řešením by pro vás mohly být cestovní šeky!

16. 7. 2001 0:00
Doba čtení: 4 minuty