Spočítejte si...

Zavřít

Datové schránky snadno a rychle

Vše v jednom. Tak se dá popsat nový web o datových schránkách. Zde může najít uživatel datové schránky informace i služby Informačního systému datových schránek (ISDS).  Přihlášení do datové schránky bylo rozšířeno o další způsoby. Jde o přihlášení přes jednorázové heslo zasílané formou sms, tedy o způsob využívaný např. v internetovém bankovnictví. Další možností je nechat si jednorázové heslo vygenerovat mobilní aplikací, bez nutnosti připojovat se do datové sítě mobilních operátorů, uvádí tisková zpráva České pošty a Ministerstva vnitra.

Portál obsahuje také část věnující se inteligentním elektronickým formulářům, které zde budou časem k nalezení. Cílem je vytvořit místo, kde občané naleznou seznam autorizovaných inteligentních formulářů a z něhož bude možné přes datovou schránku jejich jednoduché odeslání úřadům, vysvětlila zpráva, která – stejně jako zatím portál, nespecifikuje o jaký druh formulářů se bude jednat. 

Je však na samotných úřadech, kdy a jaké formuláře se rozhodnou veřejnosti poskytnout. Ministerstvo vnitra proto vede s jednotlivými úřady intenzivní jednání, aby tyto formuláře veřejnosti přes Portál datových schránek poskytly, vysvětluje ministerstvo ve zprávě, která informuje také o tom, že na tomto webu budou orgány veřejné správy publikovat i své věštníky.


Každý šestý Čech si radši nechá vytrhnout zub, než aby platil plombu Za 40 korun benzín sice není, levnější však také jen tak nebude        
MoB
MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---
20. 6. 2011 16:55 Nový

Re: Datové schránky snadno a rychle

celé vlákno

To je legrační, firefox označí tento web jako nedůvěryhodný... no já jim taky nic nevěřím :D

P. Rudič
P. Rudič (neregistrovaný) ---.150.broadband14.iol.cz
20. 6. 2011 17:40 Nový

Re: Datové schránky snadno a rychle

celé vlákno

To bude asi tím, že nedůvěřujete autoritě, která certifikát příslušného serveru podepsala (asi nějaká státem akreditovaná, např. Postsignum). Pokud je to tak na základě Vašeho vlastního rozhodunutí plynoucího z nedůvěry ve zločinný postkomunistický režim a jím akreditované autority, tak to není legrační, ale spíše k pláči. Pokud pak nevíte, o co jde, a rozhodnutí o důvěryhodnosti serveru necháváte na browseru vycházejícího z Vám neznámé množiny autorit, tak to opět není k smíchu, ale k pláči, a navíc je Vaše důvěra či nedůvěra v takovém případě zcela irelavantní, protože zabezpečení pomocí SSL/TLS ve Vašem případě ke zvýšení bezpečnosti využít nelze.