Hlavní navigace

Datové schránky snadno a rychle

Sdílet

Gabriela Hájková

Vše v jednom. Tak se dá popsat nový web o datových schránkách. Zde může najít uživatel datové schránky informace i služby Informačního systému datových schránek (ISDS).  Přihlášení do datové schránky bylo rozšířeno o další způsoby. Jde o přihlášení přes jednorázové heslo zasílané formou sms, tedy o způsob využívaný např. v internetovém bankovnictví. Další možností je nechat si jednorázové heslo vygenerovat mobilní aplikací, bez nutnosti připojovat se do datové sítě mobilních operátorů, uvádí tisková zpráva České pošty a Ministerstva vnitra.

Portál obsahuje také část věnující se inteligentním elektronickým formulářům, které zde budou časem k nalezení. Cílem je vytvořit místo, kde občané naleznou seznam autorizovaných inteligentních formulářů a z něhož bude možné přes datovou schránku jejich jednoduché odeslání úřadům, vysvětlila zpráva, která – stejně jako zatím portál, nespecifikuje o jaký druh formulářů se bude jednat. 

Je však na samotných úřadech, kdy a jaké formuláře se rozhodnou veřejnosti poskytnout. Ministerstvo vnitra proto vede s jednotlivými úřady intenzivní jednání, aby tyto formuláře veřejnosti přes Portál datových schránek poskytly, vysvětluje ministerstvo ve zprávě, která informuje také o tom, že na tomto webu budou orgány veřejné správy publikovat i své věštníky.


Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).