Hlavní navigace

Názor k článku Třicet procent zůstává. Projděte si, jak bude definitivně vypadat nové oddlužení od PavelS - Mrzí mě, že zákonodárci nejsou schopni napravit své...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 1. 2019 2:06

    PavelS (neregistrovaný) 85.115.35.---

    Mrzí mě, že zákonodárci nejsou schopni napravit své dřívější omyly a nedomyšlenými změnami legislativy vrší další nespravedlnosti, kdy nejdříve není možné se domoci zaplacení pohledávek, následně umožní exekutorům si v zastoupení věřitelů udělat z původní práce státního úředníka Eldorádo a následně jen velmi omezeně rozlišují jednotlivé druhy pohledávek a jejich příslušenství, takže se vedle sebe dostávají bláznivé smluvní pokuty a lichvářské úroky posvěcené pochybnými rozhodčími nálezy a dluhy za nezaplacené nájemné bytu se zákonem zastropovaným úrokem z prodlení 8 a něco procenta ročně jako rovný s rovným. Takže lichvář své peníze zpět dostane a i nějaké vydělá, ale majitel nájemního bytu v žádném případě.
    K čemu to vede? Lichváři půjčují dál, pronajímatelé své byty v malých obcích až okresních městech prodávají, proti nedobytným pohledávkám z nájmu bytu není možné se dost dobře bránit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).