Hlavní navigace

Názor k článku Třicet procent zůstává. Projděte si, jak bude definitivně vypadat nové oddlužení od francesko - Dobrý den, četl jsem názory a docela mne udivuje...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 1. 2019 11:12

  francesko (neregistrovaný) 85.13.100.---

  Dobrý den,
  četl jsem názory a docela mne udivuje že všem uniká podstata věci. Dluhy jak vznikají? Dnes žijeme v éře kdy jsme medializováni skrze televizi ,tisk,internet. Mladí lidé jsou vtahováni do klamných snadných přístupů k financím ,skrze zvučné a lichotivé reklamy jak snadné je si půjčit a ještě snadnější to splatit. Ale... Práci nemá dnes nikdo jistou,bydlení ve vlastním je mimo mysl a zůstává pouze možnost podnájmů u soukromých subjektů ,které požadují anuity ve formě tří měsíčních nájmů.Dnešní člověk střední třídy kolikráté na to nemá a tudíž se zadluží. Tím přichází první dluh,potom máme i roční vyúčtování za energie ,které při pohybu cen směrem na horu namísto přeplatku se obrací v nedoplatek a co ted zaplatit nájemné ,nebo půjčku a nebo nedoplatek ,na něčem v tu chvíli také vznikne dluh. To samé řešíme matky samoživitelky ,ano otec by měl přispívat na svého potomka ,ale pokud ta žena usoudí že na to nemá at přenechá dítě otci,vždyt je rovnoprávnost,stále se držíme přežitku že dítě automaticky musí být u matky. Pokud tam nebylo násilý v rodině a jen prostě matka nebo otec chtěli mermomocí změnu tak at si potom nestěžují. Stejně matka většinou najde nového přítele s tím si pořídí nové dítě a tak dále ,nekonečný kruh.
  Je snadné odsuzovat a nechápat ,ale těžké se nad tím zamyslet do hloubky. A když už je dluh ikdyž nízký a dlužník je ještě schopen ikdyž po menších částkách to zaplatit tak věřitel mu dá splátkoví kalendář s výší dle svého uvážení a není se ochoten domluvit s dlužníkem a následně raději vyhledá soukromé exekutory kteří dluh několikrát navýší a dlužník už je v pasti a nemá už vůbec šanci dluh zaplatit ,k tomu denní penále a je v p....i.
  Neodsuzujme ty jenž uvízli v systému a tlačme na stát aby to řešil,ten to řeší osobním bankrotem,ale nebylo snazší aby utnul exekutory a nechal to zase jen na soudech a na exekucích na platech a zaplatila se tím celá pohledávka? Dejme se spíše tímto směrem ,zatíží to právní systém přece úplně stejně jako oddlužování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).