Hlavní navigace

Názor k článku Slevy v dopravě: Na co máte nárok už dnes a komu nejvíce pomohou chystané změny? od Deska - Důchodce také musel celý život vydělávat mnohem víc,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2018 14:02

    Deska (neregistrovaný) 213.108.162.---

    Důchodce také musel celý život vydělávat mnohem víc, aby mohl mít za důchod 10.000,- Kč. Takže - co je nefér? Když někdo dělá za minimální mzdu, je to jeho volba. Ten pak také bude brát minimální důchod.
    Dětem i důchodcům to přeji - na druhou stránku - bude to financovat stát, což znamená, že na to musí někde "vydělat", nebo se zase dále a hlouběji zadlužit. To už ale nikde neřeknou, kde na to chtějí brát, protože by se lidi mohli zlobit, kdyby jim někdo otevřel oči, že to zaplatí vlastně oni, daňoví poplatníci. Někteří vidí jen tu jednu stránku - jupííí bude levnější jízdné, ale nevidí druhou stránku věci.
    Ještě z jiného soudku - nevím, zda jsem to pochopila správně ohledně "vytížené trasy". To jako že např. moje dítě, které musí jet vytíženou linkou (když jiná možnost není), nebude mít levnější jízdné, ale jiné dítě, které má to štěstí, že bydlí na trase nevytížené linky, slevu dostane? Není to trochu diskriminace?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).