Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Slevy v dopravě: Na co máte nárok už dnes a komu nejvíce pomohou chystané změny? od Hesy - Jsem 14 let v invalidním důchodu ,špatně vidím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 3. 2018 15:02

  Hesy (neregistrovaný) 77.48.52.---

  Jsem 14 let v invalidním důchodu ,špatně vidím a nemám nárok na žádnou slevu.Když jsem se ptala svého obv.lékaře,tak mi jen řekl ať si zajdu na sociálku,že tam mi to řeknou.
  Poněvadž se tam odmítám cpát s našimi snědými spoluobčany,nikde jsem nešla.Je mi 55 let a všude platím plné jízdné.

 • 21. 3. 2018 18:48

  Mirka (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  Ono není o co stát.Jsem po komplikované operaci páteře,špatně chodím, o berlích.Stejně mi na sociálce řekli,že na nic nemám nárok - po pravdě - jen na 1. stupeň a to je výhoda si sednout v autobuse.Sleva na dopravu už ne.Musela bych mít přiznanou ZTP a tu kdysi přiznávali automaticky při přiznání invalidního důchodu.Dnes můžete mít i třetí stupeň a stejně vám ZTP nepřiznají.Sleva na vlak by mi byla byla k ničemu - na vlak to mám 2 km a mám tam problém dojít a do toho vlaky vylézt.Ale jiní ji třeba využijí.Tak nelitujte toho,že jste na sociálku nešla - to zklamání bych vám nepřála.Moje tchýně má ZTP už 30 let a běhá lepší jako já.Kdyby o ni žádala dnes,jsem si jistá,že by ji už dle dnešních "norem" nedostala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).