Hlavní navigace

Názor k článku Slepec musel čtyřikrát k Ústavnímu soudu, aby neplatil to, co má zdarma od midave - V roce 1967 mne byl po přerušení základní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 3. 2019 18:51

    midave (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    V roce 1967 mne byl po přerušení základní vojenské služby přiznán invalidní důchod, po půl roce jsem přes léto dělal jako brigádník v místním JZD. Můj důchod byl tehdy 660 kčs jako mladý muž jsem s tým nechtěl změřit vadil mne záznam ve zdravotní kartě, která můj život značně omezovala tak jsem kartu lékařovy po vypůjčení vrátil bez záznamu o důchodu a našel si trvalé zaměstnáni mimo domov. Velké překvapení pro mne nastalo, když jsem v roce 2008 odcházel do starobního důchodu, kde mne nebyli vykázané dva roky invalidního důchodu.
    Po protestu, že jsem ony dva roky pobíral invalidní důchod mne bylo oznámeno, že žádné záznamy o pobírání důchodu sociální správa nemá. Pak jsem na internetu objevil číslo na hlavního kontrolora sociální správy a on mne po telefonátu a emailu slíbil, že se na to podívá a vše prošetři. Jeho odpověď byla, že našel jen záznam, že karta byla skartována pět let po přiznání důchodu a proto mne bylo dodatečně přiznáno půl roku důchodu než jsem nastoupil na brigádu u JZD. Podal jsem proto žalobu na sociální správu, soud mne nedal za pravdu, že musím dokázat jak dlouho jsem důchod pobíral. Chtěli po mne abych předložil výměr, který jsem po tolika letech už neměl. Na mojí námitku, že záznamy o důchodu se musejí skartovat nejdříve po 50. letech soud nebral zřetel. Bylo mne řečeno, že se můžu odvolat k vyšší instanci, ale si musím zaplatit obhájce. Takhle jsem přišel o 500 dni do zápočtu odpracovaných let.
    I takhle to může dopadnout když nejsou důkazy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).