Hlavní navigace

Názor k článku Rovná daň: iluze a realita od lzos - Vazeny pane vy urcite zijete v Praze, ze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 6. 2006 20:14

  lzos (neregistrovaný)
  Vazeny pane vy urcite zijete v Praze, ze ano? Prijedte do Ostravy objeďte všechny nezaměstnané a jeďte hledat práci (a nemyslím na černo). Vysledek vaseho pruzkumu mi prosím sdělte abych se zasmál.(s nadsázkou)
  V USA funguje spoustu věcí které tady nikdy fungovat nebudou. Jestli jste byl v USA a mate rad ODS tak tomu opravdu nerozumim. ODS a especially Václac Klaus nesnáší občanskou společnost(neziskové organizace, občanská sdružení, odbory atd. Je to podle nich hrozba demokracie. Takovouhle blbost může říct jenom vypatlaný podnikatel nebo ODSák. Zdůrazňuji "vypatlaný", nikoli každý podnikatel. Co se týče ochrany práv zaměstnanců tak myslím že v USA tohle funguje naprosto přísně. Všimněme si prosím že je typické vyříznout jednu věc z Amerického systému a přitom se nepodívat co? proč? kde? a co ještě tuto věc ovlivňuje.
  Uvedu příklad:
  Zavedeme systém že důchodové a zdravotní pojištění si každý budeme platit sám. Je to skvělá myšlenká avšak jen za předpokladu že se nám čistá mzda zvětší o částku kterou jsme původně platili na pojištění.Stane se-li tohle, v pořádku.Dále:
  Musí vzniknout fondy na zdravotní pojištění.A vy si potom vyberete pojišťovnu se kterou chcete mít smlouvu.
  To bude v ČR pod vedením Mirka Topolánka vypadat takto:
  Vzniknou různé kampeličky a pochybné podniky kam si lide začnou dávat peníze a za půl roku skončí všechno na Sejšelech.
  Je to samozřejme zjednodušeno ale takhle by to dopadlo!
  Další šílená myšlenka ODS zrušení minimální mzdy. V zemích kde není minimální mzda stanovena státem stejně stanovena víceméně je ale jakými si společenskými smlouvami. ODS však nic takového nenabízí oni jsou šílenější. Dle ODS: minimální mzda je zbytečná protože zaměstná li někdo někoho třeba za 20 kč/h zbytek doplatí pracovní ůřad či jiný ůřad. Ale do jaké výše doplatí, když minimální mzda nebude existovat?
  !!!!!
  Rok 20xx ODS má má většinu v parlamentu v obou komorách s Václavem Klausem na hradě.všihni podnikatelé najímají nově vytvořenou "levnou" pracovní sílu. Proč platit někomu 45/h když mu můžu platit 10/h a zbytek doplatí stát. Z čeho? Když už tu bude rovná daň, která se neosvědčí? A neosvědčí se. Na to dám ruku do ohně. Mám dotaz: proč v USA nemají rovnou daň? Nebo si myslíte že Mirek Topolánek a ten blbec Tlustý s komunistickým vzděláním jsou lepší ekonomové než ekonomičtí poradci vlády v USA? Dovolte abych se zasmál. !!!!!!!!
  Prosím tímto pana Topolánka aby urychleně poučil vlády USA a také ostatní země že nezavedním rovné daně se řítí do propasti.
  ODS má krásné myšlenky ale obávám se že teorie a praxe je úplně něco jiného.
  !!!!!!!!
  Třeba privatizace podniků po revoluci byla samozřejmě potřebná. Ale stačí říct "my budeme privatizovat" ? Ne musí se to chytře provést. Stačí říct "rovný důchod"? Ne, musí se to chytře PROVÉST.
  xx WANTED MIREK TOPOLÁNEK XX
  20xx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).