Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rovná daň: iluze a realita od repp - ... zda umožní pokus ODS, který je předem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 5. 2005 8:50

  repp (neregistrovaný)
  ... zda umožní pokus ODS, který je předem odsouzen k nezdaru a to takovému, že vše zaplatí chudí(zdražení potravin min. o 10%) zatímco zbohatlíci si namastí kapsu ještě více(na daních). Z toho je zřejmé čí zájmy prosazuje ODS. Tato strana pro plné peněženky ovládá senát, má prezidenta a nic ji nebude bránit uskutečňovat jejich utopické vize.
 • 25. 5. 2005 10:52

  jezevec (neregistrovaný)
  když ožebračíte tisíc bohatých o milion - dostanete miliardu. jednu. a kdoví jestli je tady celých tisíc bohatých, které by jakákoliv reforma postihla tolik mnoho, aby zaplatili o celý milion více. a jestli by neutekli zdaňovat své příjmy do švýcarska či do karibiku.
  když deset milionů chudých lidí zaplatí tisícikorunu (tedy asi osmdesát korun měsíčně - čehož si ani nevšimnou) - dostanete miliard deset. když se přitom další tisícikoruna per capita nerozdá na dotacích a dávkách, ušetří se (včetně nákladů na přerozdělování) dalších dvacet milijard, neboli celkem třicet.
  aritmetika základní školy.

  někteří blbečkové si pořád ještě myslí, že hodný stát sebere peníze někomu jinému, a dá je jim. opak je pravdou. ostatně podívejte se na strukturu příjmů státního rozpočtu, kdo co platí.
 • 1. 7. 2005 3:02

  Thyronx (neregistrovaný)
  Odjakziva plati jedna zasada:
  Levici voli chudi,nevzdelani,primitivnejsi lide, zejmena pak duchodci ci stari lide pred duchodem,nemocni a zejmena nezamestnani.
  Lide spokojeni s urovni zdravotnictvi jaka je, hlavne ze skoro nic nestoji a studenti kteri jdou jen po diplomu a nikoliv po kvalite vzdelani.Chteji mit skoly zdarma ( byt jen pro 50% uchazecu)
  Pravici voli lide podnikavi,s vyssim vzdelanim, lide kteri chteji neco v zivote dokazat, studenti VS kteri chteji mit kvalitu za sve skolne. Pravici voli lide kteri Vam davaji praci,zivnostnici,lide kteri chteji vydelavat ( a vydelavaji)hodne penez.
  Nedelam si iluze o ODS ale je to jedina strana ktera dokaze snizit naklady na ministerstva (zrusenim mnohych) a kteri umi zachazet s penezy ( sami podnikaji).
  Co se mi na nich libi jeste vic je ze otevrou trh konkurenci a silne omezi zasahovani vlady do zalezitosti Bank,firem,podniku,zivnostniku, a ze jak doufam "vytrhaji" podstatnou cast stranek ze Zakoniku Prace". Ze vykopou policejni prezidenty a ruzne prizivniky na vnitru a zavedou poradek na Uradech ( ktere jeste zbydou). Napriklad v USA jsme zrusili Urady Prace (ODS o tom uvazuje). Lide si maji hledat praci sami a ne se spolehat na statni aparat.Na podpory se tu aplikuji nezamestani pres telefon. Namackate jen rodne cislo (SSN) data a automat Vam rekne kolik dostanete a presne den kdy bude sek v postovni schrance.Podpory se vyplaci 6 mesicu.To je myslim dostatecny cas k hledani prace.
 • 4. 6. 2006 20:14

  lzos (neregistrovaný)
  Vazeny pane vy urcite zijete v Praze, ze ano? Prijedte do Ostravy objeďte všechny nezaměstnané a jeďte hledat práci (a nemyslím na černo). Vysledek vaseho pruzkumu mi prosím sdělte abych se zasmál.(s nadsázkou)
  V USA funguje spoustu věcí které tady nikdy fungovat nebudou. Jestli jste byl v USA a mate rad ODS tak tomu opravdu nerozumim. ODS a especially Václac Klaus nesnáší občanskou společnost(neziskové organizace, občanská sdružení, odbory atd. Je to podle nich hrozba demokracie. Takovouhle blbost může říct jenom vypatlaný podnikatel nebo ODSák. Zdůrazňuji "vypatlaný", nikoli každý podnikatel. Co se týče ochrany práv zaměstnanců tak myslím že v USA tohle funguje naprosto přísně. Všimněme si prosím že je typické vyříznout jednu věc z Amerického systému a přitom se nepodívat co? proč? kde? a co ještě tuto věc ovlivňuje.
  Uvedu příklad:
  Zavedeme systém že důchodové a zdravotní pojištění si každý budeme platit sám. Je to skvělá myšlenká avšak jen za předpokladu že se nám čistá mzda zvětší o částku kterou jsme původně platili na pojištění.Stane se-li tohle, v pořádku.Dále:
  Musí vzniknout fondy na zdravotní pojištění.A vy si potom vyberete pojišťovnu se kterou chcete mít smlouvu.
  To bude v ČR pod vedením Mirka Topolánka vypadat takto:
  Vzniknou různé kampeličky a pochybné podniky kam si lide začnou dávat peníze a za půl roku skončí všechno na Sejšelech.
  Je to samozřejme zjednodušeno ale takhle by to dopadlo!
  Další šílená myšlenka ODS zrušení minimální mzdy. V zemích kde není minimální mzda stanovena státem stejně stanovena víceméně je ale jakými si společenskými smlouvami. ODS však nic takového nenabízí oni jsou šílenější. Dle ODS: minimální mzda je zbytečná protože zaměstná li někdo někoho třeba za 20 kč/h zbytek doplatí pracovní ůřad či jiný ůřad. Ale do jaké výše doplatí, když minimální mzda nebude existovat?
  !!!!!
  Rok 20xx ODS má má většinu v parlamentu v obou komorách s Václavem Klausem na hradě.všihni podnikatelé najímají nově vytvořenou "levnou" pracovní sílu. Proč platit někomu 45/h když mu můžu platit 10/h a zbytek doplatí stát. Z čeho? Když už tu bude rovná daň, která se neosvědčí? A neosvědčí se. Na to dám ruku do ohně. Mám dotaz: proč v USA nemají rovnou daň? Nebo si myslíte že Mirek Topolánek a ten blbec Tlustý s komunistickým vzděláním jsou lepší ekonomové než ekonomičtí poradci vlády v USA? Dovolte abych se zasmál. !!!!!!!!
  Prosím tímto pana Topolánka aby urychleně poučil vlády USA a také ostatní země že nezavedním rovné daně se řítí do propasti.
  ODS má krásné myšlenky ale obávám se že teorie a praxe je úplně něco jiného.
  !!!!!!!!
  Třeba privatizace podniků po revoluci byla samozřejmě potřebná. Ale stačí říct "my budeme privatizovat" ? Ne musí se to chytře provést. Stačí říct "rovný důchod"? Ne, musí se to chytře PROVÉST.
  xx WANTED MIREK TOPOLÁNEK XX
  20xx
 • 19. 6. 2006 20:24

  snílek (neregistrovaný)
  Vážený pane, bydlím od Ostravy asi 20 km, mám 40 let a jsem normální člověk s blbou maturitou, ale s tím co píšete, nemohu souhlasit. A proč? Co se týče práce, tak té je dost. Lidé, kteří chtějí pracovat, tak si práci vždy najdou. I dobře placenou. I na Ostravsku. Uvedu příklad sebe: mám práci asi za 30 000,-Kč měsíčně hrubého a protože jsem si myslel, že jsem schopný tak jsem si našel další za asi 35 000,-Kč hrubého za měsíc. Čili podle Vás jsem zloděj, despota, atd., že si chci života užívat naplno? Proč bych měl pykat za to, že jsem schopný vydělat cca 65 000,- za měsíc. Proč bych měl přispívat někomu, komu se nechce pracovat? Rovná daň je to, co tu mělo být hned po revoluci ne-li dřív. A co se týče privatizace, Vy jste neměl kuponovou knížku za 1 000,-Kčs? Kolik akcií vlastníte k dnešnímu dni? Nic? Tak kdo potom prodával podniky? Pán Klaus nebo Vy? Co se týče kampeliček, to je kapitola sama pro sebe. "Kdo chce kam, pomozme mu tam". Hloupost českých lidí je neomezena. Ať pán Topolánek stvoří jakoukoli vládu, budu mu držet pěsti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).