Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rovná daň: iluze a realita od šalamoun - Domnívám se, že autor zapomněl i na druhý...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2005 14:43

  šalamoun (neregistrovaný)
  Domnívám se, že autor zapomněl i na druhý dopad zjednodušených daní (Sjednocená sazba se dle mého názoru dá považovat za zjednodušení).
  Pravděpodobně by se mohl snížit počet úředníků a zeštíhlet státní správa, takže i když k nějakému výpadku příjmů dojde, měly by se snížit i výdaje..
 • 30. 5. 2005 23:13

  Docent (neregistrovaný)
  Snížení počtu úředníků a úspory? To je dobrý, to ještě neznám, a příště tu o Perníkové chaloupce, ano?

  Snižování počtu nejrůznějších zaměstnanců je v České banánové republice záležitost velmi oblíbená, provozovaná již za bolševika... Tak třeba kdysi dávno pošťáci rozvážející balíky měli zařazení "řidič" a protože jezdili se skvělými vozidly Škoda 1203 nebo Žuk, byli to řidiči osobních vozidel stejně jako řidiči nejrůznějších řiditelů - nomenklaturních kádrů... Takže jakási hlava pomazaná navrhla udělat z těchto řidičů doručovatele s referentskými vozidly, tím pádem se ušetřily stovky míst řidičů osobních vozidel a soudruzi řiditelé mohli pro své Volhy 24 přijmout řidiče nové...

  Abychom se nevraceli tolik do minulosti, tak dalším přeborníkem v úsporách úředníků je Český telekomunikační úřad - při jednom takovém úsporném opatření třeba vyhodil uklízečku, která se obratem nechala zaměstnat u soukromé firmy a ta firma pak zajišťovala právě touto paní úklid na jejím bývalém pracovišti, pochopitelně za zhruba čtyřnásobek nákladů...
 • 29. 6. 2005 11:55

  Ondra (neregistrovaný)
  Doporučuji panu Šalamounovi nahlédnout do zákona, kolik jeho paragrafů se zabývá sazbami daně. A například srovnat to s množstvím paragrafů pojednávajících o základu daně (ve kterém spíše je třeba hledat možnosti pro reformu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).