Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rovná daň: iluze a realita od jezevec - oblíbená slovní hříčka komunistů - ods vám chce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 5. 2005 10:45

  jezevec (neregistrovaný)
  oblíbená slovní hříčka komunistů - ods vám chce zdražit váš chléb a bůček!!!!
  bohužel pro socánky, není tomu tak.
  výkyvy trhu ovlivňovaly, ovlivňují a budou ovlivňovat ceny potravin o řád více, než jednorázové zýšení dph z pěti na devatenáct procent; navíc kompenzované snížením dph ostatních položek.
  například cena brambor se v posledních pár letech zvýšila o 500%, cukru 100%, . . . . - proti tomu je zvýšení dph o 15% bagatelní položka.
  ostatně - copak lidi jenom žerou? nikoliv. i ti nejchudší také bydlí, topí, svítí, jezdí auty, oblékají se, a kupují si spotřební zboží. všchny tyto komodity by se zlevnily.
 • 25. 5. 2005 13:15

  LK (neregistrovaný)
  I když obecně máte pravdu, tak za sebe musím říct, že také bydlím, topím, jezdím autem, oblékám se a kupuji si spotřební zboží.
  Nájemné roste každý rok, cena elektřiny a plynu taky, benzín a ručení za auto prakticky taky (cena 22Kč za litr benzínu, co byla před pár měsíci, byla opravdu výjimečná). Hadry mi kupuje manželka (nesnáším kupování hadrů), tak nevím, a spotřební zboží opravdu zlevnilo, a to leckdy i hodně.
 • 25. 5. 2005 15:03

  jezevec (neregistrovaný)
  To je ale právě to co říkám.
  Trh ovlivňuje ceny komodit v NÁSOBCÍCH toho co by ovlivnilo sjednocení DPH.
  Nahoru i dolu.
  Až bude dolar zase za 40 korun - litr benzínu bude stát stovku, a je vám fuk jestli je zatížen 15 nebo 19% DPH.

  Mimochodem na nájemné je třeba nahlížet též v kontextu: to nájemné, které komunisti v padesátých letech úmyslně stanovili v takové výši, aby z něj majitelé domů nemohli vyjít - to se bude pomalu zvyšovat. Proti tomu plynule klesá nájemné tržní, a v mnoha enklávách (např. Kladno) už ceny jen klesají.
 • 27. 5. 2005 22:53

  Tomáš Marný (neregistrovaný)
  Svatá prostoto, kolik je v Kladně bytů s neregulovaným nájemným? Ráčil jste se všimnout, že Kladno je městem s velmi vysokým počtem prodávaných bytů v osobním vlastnictví?
 • 25. 5. 2005 13:21

  Tomáš Marný (neregistrovaný)
  Jasně, všechny ostatní komodity by se zlevnily... Asi jako před nějakou dobou jídlo v hospodách, to všichni řvali, že zlevnit nemůžou, že tak tak vyšli, marže měli nepatrné... Ale když se to vracelo zpátky do vyšší DPH, nezapomněli zdražit všichni a pochopitelně více, než činilo zvednutí DPH... Takže to Vaše zlevnění je stejně reálné jako slušný komunista.
 • 14. 12. 2006 19:43

  hosp (neregistrovaný)
  vážený pane,
  asi nemáte představu o tom co je to provozovat hospodu,popř restauraci.....pokud totiž nakoupíte potraviny tak zaplatíte 5% a na prodeji 19%.....např koupíte maso 100g za 10kč. z toho je 5 % 50h které vám "vrátí stát" a vy mu odevzdáte 19% ze 100 korun z hodnoty jídla....to je 20kč. takže se nedivte že se neslevňuje.....mezi náma v této republice má většina lidí neustále pocit že by všechno mělo být levnější ale tukhle to nejde....ty ceny které jsou např v hospodách jsou držené jen aby lidi přišli....ono nejde dělat zisk když máte zisk 2 koruny na pivu a z uvařeného jídla odevzdáte téměř 20% státu.......  je krásné jak se v těhle diskuzích ukáže jak je tento národ lenivý....což se projevuje v tom, že se jim nechce myslet a nechají se radšji vést za ručičku jako malé děti....by jsme měli začít uvažovat o změně národního znaku. namísto lva by měla přijít ovce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).