Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od děda Eda - Nezaměstnaný, ... máte velkou pravdu v tom, že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 8. 2011 18:07

  děda Eda (neregistrovaný) 82.100.59.---

  Nezaměstnaný, ... máte velkou pravdu v tom, že by ten přechod nebyl vůbec jednoduchý. V tom Švýcarsku tento svůj systém začali budovat téměř před 100 lety ... a neustále jej zdokonalují.
  Vždyť není potřeba hned přejít na "hurááááá-systém" ( jako byla např. u nás ta "debilní" zlodějská privatizace, ... ve které se "rozprodalo" ... {:-))))))) ... nejdříve všeho to, co státu ty "groše" opravdu vydělávalo. Švýcarsku hodně také "nahrálo" to, že ty horské oblasti musely najít systém, jak by se vůbec na těch vysokohorských "kotárech" ti lidé udrželi na živu.
  On ale obdobný způsob hospodaření už začíná i u nás ... jako např. "Prodej ze dvora", "Místní prodej bioproduktů", "Farmářské trhy" ... a další regionální podnikatelské aktivity.
  Centrální řízení, které ... ať chceme, nebo nechceme ... tady pořád je ... a stojí ... za velké "kulové".
  Když se chce, tak hned jde všechno.
  Ale máte pravdu, že ta vůle by tady nejprve musela být ... a to - zcela zjevně - tady vůbec není !!!
  Prostě ty "groše" se musí ( co nejrychleji ) "otáčet" a "živit" ekonomiku státu ... a ne je ( pofidérním způsobem ) nacpat na konta několika stovek jedinců, které je ( pouze pozvolna ) proměňují na mizerný ( a ještě soukromý ) zisk ... protože, ti jedinci, jej neprotočí několikrát dokola ... a tady jdou ztráty státu do stovek miliard ročně.
  Ale tady v tom našem "bimbo-státě" se třeba za provoz kamionové dopravy po dálnicích dlouhé roky ( po revoluci ) neplatilo vůbec nic, přestože tak vynikající místo ( ve středu Evropy ) mohlo našemu státu vydělávat opět další stovky miliard.
  Ale protože náš stát dvacet let vedou "kašpárci", kteří neměli téměř vůbec žádný zájem nějak rozumně ( ve prospěch státu ) hospodařit, ... ale stali se pouze drahými vyžírkami toho, co v tomto státě bylo dobrého ... a ten "šmejd" nám tu ( na památku ??? ) velkoryse ponechali !!!
  Když náš nejvyšší Hradní pan před několika měsíci se slavnostně zúčastnil otevírání nových linek v tabáčce v Kutné Hoře, tak řekl, že je to příklad ... opravdu, ale opravdu ... úspěšně provedené privatizace, ... což je největší blábol, který nemohl pronést ani ten nejhloupější ekonom, ale mohl jej pronést pouze nejsměšnější nesvéprávný ekonomický diletant. Proč si třeba ti Rakušáci ty tabáčky stále drží jako státní podniky ( Austria Tabak ) ?
  No, protože ví, že jim budou - do té státní kasy - vydělávat ještě další desítky let, ... což náš stát ( ... díky velmi "úspěšné" privatizaci tabáček, ... že Hradní pane ) už nemůže NIKDY "potkat".

  Pokud se zmiňujete o návratu majetku církvím, tak pokud je majetek kohokoliv, tak by mu měl být navrácen v plném rozsahu ... a to i s úroky a náhradou veškerých způsobených škod, které mu nezákonným jednáním kohokoliv ( tedy i státu ) byly způsobeny. Vždyť třeba náhrada způsobených škod - např. v kauze televize Nova, či v kauze Diag Human a dalších případech ... se také děje ... v plném rozsahu, tak jaképak výjimky pro církve !!! Když je ten majetek jejich, tak ať jej dostanou ... a hospodaří si se svým majetkem církve samy.
  Vezmete-li to do důsledku, tak stát by vyplacením majetku církvím jenom vydělal. A to hned několikrát.
  1) Zbavil by se každoročního opakovaného podporování vlastního provozu církví ... na vlastně nekonečnou dobu dopředu.
  2) Církve by tak byly vázány obhospodařováním svého majetku, kdy tato skutečnost by státu přinesla další alternativní trh pracovních míst ... tj. daně, pojistné a další související platby do státní kasy.
  ( Církve by se tedy - jako kdysi - musely o svůj majetek starat ... a byla-li by úplná finanční odluka od státu ... a církve by ve svém hospodaření neuspěly, tak by jednoduše "krachly", ... nebo by fungovaly /jako nyní náš "bimbo-stát" - tj. na narůstající dluh {:-))))) / ... až třeba do vybírání nějaké členské finanční podpory své církve, ... nebo do svého konečného krachu. Vlastně, ... jak jinak ??? )

  Pokud se zmiňujete, že by bylo potřeba překopat celý náš právní systém, tak to máte naprostou pravdu ... A BYLO BY NA ČASE !!!
  Protože tento náš současný právní systém ( jak je vidět ) vůbec nefunguje, či funguje hodně mizerně. No a když přece jen "trochu víc" zafunguje, tak ... na rozhodnutí se čeká i DESÍTKY let ( což je úplná katastrofa, ... ale soudci tak mají - na dlouhé roky dopředu - zajištěnou bohatě placenou práci ) ... a výsledky těch řízení jsou na tak ubohé úrovni, jako by se ( v mnoha případech ) jednalo o rozhodování méně úspěšných absolventů těch nejposlednějších vesnických pomocných škol ... z dob socialismu. Vždyť je to "humus", takže pořádná změna by jenom prospěla !!!
  Co se týká hospodářství, tak k té změně už pomalu dochází ( viz již zmínka nahoře ) ... a jednou se provede ( třeba i přirozenou cestou - z popudu samotných lidí v daných regionech ) úplně !!! To je, že si budou menší hospodářské celky hospodařit samostatně ... jako ty švýcarské kantony, ... nebo jednotlivé státy v USA, či kdekoliv jinde, kde ještě zůstala alespoň špetka toho zdravého rozumu, ... což mezi našimi současnými politiky nenajdete - patrně - ani se "svíčkou", či dokonce s pořádnou "hromničkou".
  A co se týká změny myšlení lidí ? - No, tak to se změní "raz-dva" ... až nebudou mít co jíst, ... což už je v některých regionech ( či dokonce státech - např. Slovensko, kde již rozdávají základní druhy potravin, aby lidé "nepošli" hlady ) už velmi aktuální !!!

  Souhlasím s Vámi, že s dnešními politiky s tím nejde udělat ... vůbec nic !!!

  A zakládat novou stranu je k ničemu. Protože je potřeba úplně změnit celý systém hospodaření státu. K "veslu" se musí dostat skuteční odborníci ( a to opravdu dobře zaplaceni ), ... ALE také s patřičnou ODPOVĚDNOSTÍ za to, když svým jednáním "zkur.í" svěřené hodnoty a cíle. Tj., aby ručili celým svým majetkem ... a třeba i majetkem celé své rodiny ... jako u některých volených státních funkcí ... právě u těch Švýcarů.

  Jinudy cesta nevede ... a to dříve, ... nebo později !!!

  ... přeji Vám příjemný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).