Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od Úředník - Jde v podstatě o znesnadnění možnosti „černé práce“...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 8. 2011 9:52

  Úředník (neregistrovaný) 91.214.158.---

  Jde v podstatě o znesnadnění možnosti „černé práce“ a spočívá v tom, že uchazeč, který bude podezřelý z této činnosti bude muset třeba několikrát týdně docházet na terminál Czech pointu a učinit tam kontakt. Je otázkou, zda projekt, který bude stát 400 milionů bude natolik efektivní, aby nelegální práci skutečně zabránil a vrátil peníze do státní kasy v podobě daní a povinných odvodů. Myslíme si, že v těchto případech jde pouze o přihrávání lukrativních veřejných zakázek. Dokonce se objevují informace, že jsou tyto záměry činěny ve prospěch firem, které jsou již připraveny tyto služby poskytovat a nitky míří k lidem spojovaným s Hospodářskou komorou, která je bývalým působištěm ministra Drábka. Veřejné zakázky zveřejňované na webu ministerstva práce a sociálních věcí jsou každopádně zajímavým čtením. Zakázka č. 4/2011 má předpokládaný finanční objem 29 000 000,- Kč bez DPH, avšak ve smlouvě, která je přiložená se stát zavazuje za tyto služby zaplatit 359 146 902,- Kč včetně DPH.

 • 12. 8. 2011 11:14

  padesátnice (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Souhlasím plně s Vaším názorem, jiný logický důvod to nemá. Lidé, kteří nejsou schopni vidět věc z tohoto úhlu nemají žádnou a snad ani zprostředkovanou zkušenost s nezaměstaností a ti podjatí za vším vidí soc. dávky pro naše jisté spoluobčany, kterým se skutečně pracovat nechce, nebo ani nemohou, neboť nic neumí a nemají vzdělání.
  Dnes už se i na uklízečku dělá výběrové řízení a já pevně doufám, že se mi podaří tuto práci získat v jedné firmě, kde mám známého. Ani mi nebude vadit, že polovinu mzdy projezdím. Je mi 52 let, snad na to ani nevypadám, jsem zdravá a energická. Z posledního zaměstnání jsem byla odejita na dohodu, nemělo cenu se vzpírat, neboť smlouva stejně byla na dobu určitou. Dnes běžná praxe. Na mé místo nastoupila stejně stará matka zetě mé vedoucí. Během půl roku jsem osobně absolvovala přes 30 osobních pohovorů, cca 20% úspěšnost u oslovených potencionálních zaměstnavatelů. (Dle úřadu práce VELMI vysoká, při evidenčních schůzkách mi gratulují.) Většinou si ani nepřečtou CV. U osmi z těchto vystoupení se ani netajili tím, že výběrové řízení je jen zástěrka. Jinde mi oznámili, že vzali vhodnější osobu. Nedostala jsem se ani na reklamní manažerku, ani na asistentku, prodavačku a dělnici na sítotisku. Mám 35 let praxe, vzdělání vyšší střední, práce na PC samozřejmostí. Hledám i v okolních městech a jsem vděčná za jakokouliv možnost práce i na černo, jinak bych neměla na nájem. Žiji totiž sama a podpora právě skončila. Snad se mi tímto povedlo někomu osvětlit, čím prochází nezaměstnaný. A podotýkám, že ÚP pomohl pouze tím, že mi úřednice 2x vytiskla inzerát, o kterém jsem už stejně věděla. Co je cílem úřadu práce - POMOCI nezaměstnaným práci zprostředkovat, nebo ještě z toho mála, co dělají, přehodit náplň práce na někoho jiného?

 • 12. 8. 2011 12:04

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  A všimněte si, jak na Vás nikdo nebude reagovat. Ono se to dalším diskutujícím nehodí do krámu. Všichni chtějí jen lynčovat nezaměstnané, vidět je pod represemi a těžko skrývají svou nenávist.

  To, že jde pravděpodobně také o kšeft shora, který lze přihrát spřáteleným příbuzným politiků – on ten systém bude něco stát ani neuvažují až na výjimky.

  Pro mnoho lidí není práce a mnoho lidí by zoufale chtělo pracovat a není kde.

  Navíc si nedokáži představit, jak budou shánět práci, když budou muset chodit na nucené práce, dále někam do háje k Czech Pointu, atd. To jim opravdu zvýší šance na hledání zaměstnání.

 • 12. 8. 2011 22:39

  Tak jste mě vyprovokoval k reakci. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jsem půl roku v důchodu, kam jsem šel po ročním přesluhování. Můj šéf soukromé firmy mě žádal abych ještě pracoval, že nemají náhradu. Jsem středoškolák, neumím anglicky ani německy a jen s PC jsem dobrý kamarád. Jistě mám nějakou odbornost a znalosti, ale není to nic výjimečného. Když čtu ten pláč nezaměstnaných odborníků nechápu proč se nezajímají o naši firmu působící celorepublikově. Nabídka byla i na internetu.

 • 12. 8. 2011 15:26

  piškotka (neregistrovaný) ---.hi-net.cz

  Ahoj..jsem taky nad 50sát.....každý den jezdím po výběrových řízeních a to už 5tý měsíc, kde je předem znám vítěz....mám SŠ, PC, ŘP, NJ.....jsem všem jenom k smíchu....přitom sportuji víc jak 20ti letí....mám energie na rozdíl od nich na rozdávání...jsem svědomitá, pečlivá, pracovitá a časově neomezená...

 • 12. 8. 2011 16:46

  Flasi (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Tak ještě zapilujte na češtině. 50sát, 5tý a 20ti letí je děs.
  Píše se 50, 5. a 20letí - a myslím, že jsme číslovky brali někdy ve 4. třídě základní školy.

 • 12. 8. 2011 19:15

  piškotka (neregistrovaný) ---.hi-net.cz

  ......no jen se z toho nezblázni....já jsem opustila ZDŠ před 40 roky....víš prdelko....

 • 12. 8. 2011 19:22

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  A na té SŠ už jste pak češtinu neměla :-p?

 • 13. 8. 2011 13:03

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak já se z toho nezblázním, ale děkuji za starost.
  Já jenom, že čeština může být pro mnoho českých zaměstavatelů celkem důležité kritérium pro přijetí pracovníka.
  A jestli přistupujete i ke svým ostatním nedostatkům ve stylu - nezblázni se, už jsem dlouho ze školy - tak to při hledání práce taky nepomáhá.

 • 13. 8. 2011 9:14

  Martin (neregistrovaný) ---.131.broadband12.iol.cz

  Souhlasím s Vámi a pevně věřím,že si co nejdříve najdete práci, přesně tak, tady píšou lidé,plní nenávisti,kteří někdo po škole nastoupili do fabriky a už tam jsou 20 let. Jenže pánové a dámy pracovat 20 let ve fabrice není schopnost - ale neschopnost!!!
  Je to smutný,že se takhle někdo chvoá k lidem, kteří si aktvině hledají práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).