Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od Krakonoš - Máme 490 tisíc nezaměstnaných a i kdyby těch...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 8. 2011 14:44

  Krakonoš (neregistrovaný) 109.164.67.---

  Máme 490 tisíc nezaměstnaných a i kdyby těch 39 tisíc pracovních míst bylo ze dne na den obsazeno, tak pořád zbývá přes 450 tisíc lidí bez práce. Cílem tohoto návrhu je vyštípat nezaměstnané z úřadů práce, nechat je zaplatit pojistné, pokud mají dávky, tak sebrat i dávky a nakonec propustit úředníky z ÚP. Taky nevím, jakým způsobem si pan Drábek představuje, že bude cca 450 tisíc lidí vykonávat veřejně prospěšné práce. To znamená nakoupit 450 tisíc košťat, pracovního oblečení, pracovních rukavic atd. a hlavně nevím, jakým způsobem chce organizovat práci tak obrovského množství lidí. Na okres to vychází asi na 6 tisíc nezaměstnaných, tolik lidí na našem okrese nezaměstnává ani 20 největších zaměstnavatelů dohromady. Kde ovšem má průměrný člověk najít práci, už nikdo řešit nechce. Proč by to taky pan Drábek dělal? Přemýšlení bolí, navíc nejsou peníze a podle pana Drábka vlastně stejně půlka lidí dělá na černo a druhá půlka zneužívá sociální systém. Se zvyšujícím se daňovým zatížením a slabou ekonomikou nová pracovní místa vznikat nebudou, ale pan Drábek bude spokojen, nezaměstnanost se bude díky těmto opatřením "snižovat". Je jasné, že jediným cílem je ušetřit peníze a ještě se pochválit, jak vláda snižuje nezaměstnanost. Být bez práce bude totiž těžký zločin.

 • 14. 8. 2011 0:07

  lukáš (neregistrovaný) ---.61.broadband13.iol.cz

  Zdravím frajera, který chce strašně pracovat, akorát se mu to od roku 1995 nějak nedaří. Vláda ti má najít místo a donutit tě pracovat? Nebuď směšný.

 • 14. 8. 2011 10:24

  Krakonoš (neregistrovaný) 109.164.67.---

  Jeden o koze, druhý o voze. Já přece nechci po vládě, aby někomu hledala místo, ani mi nevadí vyšší nároky na nezaměstnané a škrty v sociálních dávkách. Co mě však vyloženě vadí, že vláda nedělá nic pro zlepšení zaměstnanosti. Od krize se snížila zaměstnanost o 350 000 lidí, z toho jen lidí pracujích v průmyslu ubylo téměř 200 000, ale na zlepšení stavu nemá vláda zájem. Mimochodem jsem pracoval celou dobu, až posledních pár měsíců jsem bez práce, nepřál bych nikomu hledat v dnešní době práci, je to horší, než jsem si představoval. Polovina zaměstnavatelů vůbec neodpovídá, dalších 30% napíše, že nemá zájem, u těch zbylých je to mnohdy fraška, kdy už je rozhodnuto vše dopředu nebo si člověk jede vyplnit dotazník a na ty zbývající místa je taková tlačenka, že by tomu Drábek nevěřil. Ono to bude i tím, že náš kraj patří mezi nejvíce postižené nezaměstaností, věřím, že v Praze je situace lepší. A taky věřím, že sytý (Vy a Drábek) hladovému nevěří.

 • 15. 8. 2011 7:47

  PAT + MAT (neregistrovaný) ---.hi-net.cz

  Konečně někdo popsal krutou realitu-tak jak ve skutečnosti je.....Krakonoš má pravdu....víme o čem píše.....

 • 16. 8. 2011 16:26

  benzin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vlada pro zamestnanost delal opatreni co ji sili staci. Treba dava financni pobitky zahranicnim investorum. Take dava vice jak 40 miliard do zemedelstvi, aby udrzela zamestnanost v zemedelstvi. Take zamestnava obrovskou armadu uredniku. To vam prijde malo?

 • 16. 8. 2011 17:03

  Krakonoš (neregistrovaný) 109.164.67.---

  Investiční pobídky jsou většinou minulostí, vláda sice udělala několik opatření pro udržení stávajících míst v době krize, ale nedělá vůbec nic pro vznik nových pracovních míst, to je zásadní problém. Dokud nebudou vznikat nová pracovní místa, tak se situace nezlepší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).