Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od Pepin - 1)Pokud si platíme "pojištění", nebo-li příspěvek na státní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 8. 2011 23:36

  Pepin (neregistrovaný) ---.210.broadband12.iol.cz

  1)Pokud si platíme "pojištění", nebo-li příspěvek na státní politiku zaměstnanosti v průběhu zaměstnání, máme morální nárok na plnění "pojištění" v okamžiku nezaměstnanosti. Pokud stát chce tuto podporu redukovat, ať umožní vyvázání se ze systému politiky zaměstnanosti, nebo úplně ze sociálního systému, potom se bude muset každý kdo nebude platit o sebe postarat sám. Každý bude mít možnost rozhodovat sám o sobě.
  Platit v okamžiku zaměstnání na možnost vytvoření nového místa mi připadá ze strany státu nemorální pokud za tuto odvedenou daň nemá následovat plnění, nehraničí-li to s podvodem.
  2)Dva měsíce na nalezení zaměstnání je dnes příliš krátká doba, výběrová řízení v agenturách se více a více protahují ( 3 až 4 měsíce i déle ), o tom samozřejmě ministerští mimoňové nic nevědí, proto Vás po dvou měsících pošlou zametat a vy již potom ani k tomu případnému pohovoru nemůžete vyrazit protože za nedostavění se " na nucené práce " následuje trest v podobě vyřazení z registru...
  Proč platit za něco co nedostanu...

 • 16. 8. 2011 16:29

  benzin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Coz povede k tomu, ze pracovni agentury sice zapocnou pracovni pohovor, ale na dalsi kola se jim uz nikdy nikdo nedostavi, pac bude na "nucenych pracech" a pracovni agentury bud zkrachuji a az nam zamestnani lidi postupne zestartnou a odejdou do duchodu zustanou jiz jenom neobsazena pracovni mista a spousta nezamestnanych "nucene pracujicich", kteri nikdy nebyli na vice nez prvnim kole pohovoru.

 • 21. 8. 2011 9:41

  :-) Pedro (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz

  Přesně tak. Jenže nežijem ve Spojených státech, jsme středoevropský stát, ze sociálním myšlením a boužel i s korupcí na úrovni Jížní Ameriky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).