Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od padesátnice - Souhlasím plně s Vaším názorem, jiný logický důvod...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 8. 2011 11:14

    padesátnice (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    Souhlasím plně s Vaším názorem, jiný logický důvod to nemá. Lidé, kteří nejsou schopni vidět věc z tohoto úhlu nemají žádnou a snad ani zprostředkovanou zkušenost s nezaměstaností a ti podjatí za vším vidí soc. dávky pro naše jisté spoluobčany, kterým se skutečně pracovat nechce, nebo ani nemohou, neboť nic neumí a nemají vzdělání.
    Dnes už se i na uklízečku dělá výběrové řízení a já pevně doufám, že se mi podaří tuto práci získat v jedné firmě, kde mám známého. Ani mi nebude vadit, že polovinu mzdy projezdím. Je mi 52 let, snad na to ani nevypadám, jsem zdravá a energická. Z posledního zaměstnání jsem byla odejita na dohodu, nemělo cenu se vzpírat, neboť smlouva stejně byla na dobu určitou. Dnes běžná praxe. Na mé místo nastoupila stejně stará matka zetě mé vedoucí. Během půl roku jsem osobně absolvovala přes 30 osobních pohovorů, cca 20% úspěšnost u oslovených potencionálních zaměstnavatelů. (Dle úřadu práce VELMI vysoká, při evidenčních schůzkách mi gratulují.) Většinou si ani nepřečtou CV. U osmi z těchto vystoupení se ani netajili tím, že výběrové řízení je jen zástěrka. Jinde mi oznámili, že vzali vhodnější osobu. Nedostala jsem se ani na reklamní manažerku, ani na asistentku, prodavačku a dělnici na sítotisku. Mám 35 let praxe, vzdělání vyšší střední, práce na PC samozřejmostí. Hledám i v okolních městech a jsem vděčná za jakokouliv možnost práce i na černo, jinak bych neměla na nájem. Žiji totiž sama a podpora právě skončila. Snad se mi tímto povedlo někomu osvětlit, čím prochází nezaměstnaný. A podotýkám, že ÚP pomohl pouze tím, že mi úřednice 2x vytiskla inzerát, o kterém jsem už stejně věděla. Co je cílem úřadu práce - POMOCI nezaměstnaným práci zprostředkovat, nebo ještě z toho mála, co dělají, přehodit náplň práce na někoho jiného?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).