Hlavní navigace

Názor k článku Nemovitost se prodala za méně. Má realitka nárok na provizi od prodávajícího? od xf - Tak to byla šikovná realitka. Nemovitost ti "zhodnotila" o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 12. 2018 19:09

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Tak to byla šikovná realitka.

  Nemovitost ti "zhodnotila" o 40% za dva roky, dokonce ještě předtím, nežli jste se potkali. Jen škarohlíd by mohl namítnout, že to odpovídá růstu cen nemovitostí v té době.
  Také se mi líbí ta velkorysost nad zvýšením provize o 50% rozdílu ceny v době rychle rostoucích cen nemovitostí. To je nutno vysoce ocenit, však se na tom realitka nadřela, že.

  A i ty jsi ideální klient.
  "A dokonce s exkluzivitou na 4 měsíce. Na druhé straně co ztratím když to nevyjde? 4 měsíce času?"
  No bodejť, co? Kolem 100.000 Kč, což je ušlé nájemné, poplatky za služby, nad tím ideální klient mávne rukou. Nakonec co, přijde o ně klient, realitka neriskuje naprosto nic, nic jí to nestojí.
  Dobré na tom také je, že to realitku motivuje k nespěchání s prodejem, cena sama roste, tím se provize zvyšuje o 1/2 růstu, náklady platí klient. Pohoda, svět je krásný.
  Také ta exkluzivita není na 4 měsíce, ale na mnohem déle. Provizi zaplatí klient třebas i po roce, pokud realitka nějak prokáže, že jsi se s kupujícím seznámil nějak s její účastí.

  Jen pozor: při prodeji/koupi nemovitosti se podepisuje více než jedno paré. Je hloupé, se takhle odkopat a zároveň ukazovat svoji neznalost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).