Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nemovitost se prodala za méně. Má realitka nárok na provizi od prodávajícího? od Martin Luther - Rozhodně nebudu číst dlouhý článek. Tím, ať si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 12. 2018 0:34

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Rozhodně nebudu číst dlouhý článek. Tím, ať si lámou hlavu účastníci smluvního vztahu. Osobně mně vysvětlující popis nezajímá. Jedno vím jistě, tak již nikdy do konce života neuzavřu žádnou pojistnou smlouvu (cestovní pojištění mám zahrnuto ve své platební kartě), tak nikdy nebudu uzavírat žádnou smlouvu s realitní kanceláři. Realitní kanceláře jsou vysoce toxické a tudíž rizikové. Nehodlám podporovat podnikatele, kteří se segmentu podnikání často pohybují i 28 - 29 let. A sype jim to dobře. Mj. mají sami pro sebe a rodinné příslušníky lacino nakoupené nemovitosti, které mohou dále využívat pro svoji osobní potřebu. Pro bydlení, nebo pronajímání bytových jednotek. Na prodej či koupi mně stačí druhý účastník a právník, či notář pro dočasnou úschovu financí. Právníky budu potřebovat na sepsání jasné smlouvy a notáře k k úschově financí. Smlouva musí být vypracované odborníkem, který má rozsáhlé znalosti obchodního a soukromého práva a je specializován na tyto druhy smluv. Peníze dát z ruky až je proveden vklad do katastru nemovitostí. Je to samozřejmě složitější, ale vyčůránky z realitek nepotřebuji a obloukem se jim vyhnu.

 • 26. 12. 2018 9:15

  Ženská (neregistrovaný) 89.24.201.---

  ... to mi povídejte. Ale ono prodávat nemovitost s setřást při tom realitky není nic jednoduchého; někam pověsíte inzerát s tučným "bez RK" a první, kdo Vám zavolá, je další hrabací panák. Cpou se všude. Znám jich mračna, pracně jsem se z jejich sítí vysekávala a neznám snad jedinou, která by nekradla. Nač je stát, který tohle povolí?

 • 26. 12. 2018 9:44

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Protože strany jako ODS, TOP 09 i další jsou prokorupční. Maskuje se to přívlastkem, že je jiné právní subjekty lobují. To je synonymum pro korupční jednání. Zní to mnohem distingovaně. Takže se zde prohání přesně v duchu východního Balkánu zlodějští taxikáři, směnárníci, léčitelé, prodejci nejrůznějších šuntů, realitních kanceláří, velkých stavebních společností, mnohé velké firmy mají fakturační adresy v Beneluxu, Kypru, různých ostrovech v Indickém oceánů. Pro příklad nechoďme daleko. Kdo je největší poskytovatel satelitní TV v ČR a kde má svoje sídlo??? Každý rok zdražuje svůj původně doživotně bezplatný příjem, krytý pod slovem servisní poplatek. A mnozí platí, platí a platí, co mají v pozemní síti zcela zdarma.

 • 26. 12. 2018 13:36

  Ženská (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  To je mínusů :-). V realitě na ně nadává každý, kdo to prokoukl, tady mám jen jeden bod. No jasně, věřím tomu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).