Hlavní navigace

Názor k článku Miroslav Kalousek: Navrhovat vystoupit z EU je totéž co vlastizrada od * - Tak to jsi smíchal několik věcí dohromady, jak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2017 15:14

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Tak to jsi smíchal několik věcí dohromady, jak když pejsek s kočičkou vařili dort.

  Vše co bylo ukradeno, musí být vráceno. Fajn. Problém ovšem je, že v roce 1948 toho církvi mnoho nepatřilo. Proto se také v naprosté většině objemu "restitucí" Kalousek a ostatní bránili, jak čert kříže, jmenovitému výčtu a prokázání původu. (Ostatně jedna slušná církev odmítla "restituci" s tím, že jim skoro nic nepatřilo, tudíž by to byla zlodějna cokoli brát.
  Obecně: církvi toho nikdy moc nepatřilo, většinu majetku měla zapůjčena panovníkem k užívání za nějakým účelem. No a když se stát, osobou císaře Josefa II. rozhodl, tak si zapůjčený majetek vzal zpět. V menší míře naposledy za Masaryka 1919-1924.
  Takže církvi patřili v roce 1948 převážně fary, kostely (také ne všechny, např. sv. Vít na pražském hradě ne), farní zahrady, tu a tam nějaký pozemek.

  Demokratické? Co je demokratického na tom, schválit zákon o darování stovek miliard proti vůli 3/4 voličů? Navíc hlasem poslance pro hlasování vyreklamovaného z zápraží kriminálu, kam po hlasování byl po právu umístěn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).